STUDENÁ KUCHYŇ

Jídlo, strava, potrava…. Prostě to, co konzumujeme patří k tzv. elementu Země. Strava nám dodává energii, která vyživuje celé naše tělo. Podle zákona prvků (Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda) posiluje Zemi prvek Ohně. Proto je Oheň důležitý pro přípravu jídla.

Ke svému životu potřebujeme všech pět elementů. Příliš strohá a studená kuchyň nám je nedodá.
Ke svému životu potřebujeme všech pět elementů. Příliš strohá a studená kuchyň nám je nedodá.

Z hlediska interiéru jsou pro jídlo nejdůležitější dvě místnosti: kuchyň a jídelna. V kuchyni se jídlo připravuje (tvoří) a v jídelně se konzumuje. Když jídlo tvoříme (vaříme), tak vytváříme energii Země. A protože k její tvorbě je nutný Oheň, měl by být v kuchyni silně zastoupen. Prvek Ohně samozřejmě automaticky vychází ze všeho, co je zdrojem tepla: sporák, trouba a grill (mikrovlnou troubu jsme již dávno zavrhli, že? J). Pokud je však kuchyň rozlehlá a navíc např. spojená s obývacím pokojem (což je častý případ v moderních interiérech) nemusí zdroje tepla stačit pro posílení energie Ohně. Proto byste měli tento prvek dále podpořit barvou v odstínech červené nebo oranžové. Oheň můžete také podpořit červeným ovocem, svíčkami apod.

Related image

V době Vánoc je ideálním zdrojem energie Ohně vánoční hvězda, která prostor příjemně zateplí.

Tak, jako Oheň podporuje tvorbu potravy, jsou další prvky, které energii Země (energie potravy) oslabují, nebo dokonce ničí. Patří k nim Kov, Voda a Dřevo. Tyto tři prvky by v kuchyni neměly být dominantní, neboť snižují energii toho, co v kuchyni vaříte. Příliš „sterilní“ styl designu není pro kuchyň vůbec vhodný. Přináší chlad, který nejen ničí Zemi, ale také zhoršuje trávení a chuť k jídlu.

Related image

Bílá kuchyň vytváří dominantní prvek Kovu, který energii jídla velmi oslabuje.

Pro svůj život potřebujete všech pět elementů. Proto by měly být zastoupeny v určitém poměru ve vaší kuchyni, aby jejich energie byla v jídle obsažená.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 196

 

Uložit

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.