BUĎTE – DĚLEJTE – MĚJTE – ne naopak

Většina lidí žije podle modelu: až budu mít x, udělám y a budu z. Takže např. až budu mít milión, založím firmu a budu velkým šéfem. Tento model má léty prověřenou velkou chybu – první krok „až“ nikdy nedokončíte. Takže nikdy nebude „až“ a tím vaše plány končí. Hned na první kroku. Co s tím?

Image result for first steps

Kdybyste čekali na „až“, pravděpodobně byste se nenaučili ani chodit…..

Otočte tento model „naruby“. Začněte „jsem“, pokračujte „dělám“ a skončíte „mám“ – jak říkají angličané: BE – DO – HAVE.  Toto je opravdu funkční model. Není to žádný objev, ani novinka. Je to model, který funguje od dob, kdy se lidé začali věnovat studiu svého chování a vnímání světa. Máte-li nějaký sen, proměňte ho v realitu hned. To je ten správný první krok. Buďte hned od začátku tím, kým se chcete stát.

Pilotem se nejdříve musíte ve svém srdci a pak se jím stanete i ve skutečnosti.
Pilotem se nejdříve musíte stát ve svém srdci a pak se jím stanete i ve skutečnosti.

Říkáte si, že je to nemožné? Jak se můžete v např. v 15 stát pilotem? Jednoduše. Prostě se vžijete do role pilota. Budete dělat vše, co takový pilot dělá. Budete studovat vše, co pilot musí znát. Budete se zajímat o vše, co pilot musí umět. Svůj svět a svůj životní styl nastavíte na život pilota. Budete číst knížky a sledovat filmy o pilotech a letadlech. Budete jezdit sledovat letadla na letiště. Jednoduše necháte do sebe vstoupit svět pilota.

Related image

Každý strom je stromem již v semínku. Nečeká na „až“, prostě roste a dává plody nám všem.

Člověk se stává tím, kým chce být hlavně ve své duši, ve svém srdci. Tam vše vzniká a začíná. Je to semínko, které musíte do sebe zasadit. Nejde o to, abyste tento svět doháněli, dobývali. Naopak, musíte ho pozvat k sobě a nechat ho vstoupit. Pak je semínko zasazeno a vy se musíte starat o to, aby rostlo, prosperovalo a sílilo. Jen tak může přinést toužebné plody. Pokud energii toho, kým se chcete stát, budete posilovat každým dne tím, že budete žít daným způsobem, pak svůj cíl nemůžete minout. Musíte každý den dělat to, co dělá ten, kým chcete být. Prostě se jím stanete tím, že konáte jako daná osoba. Prostě se staňte tím, kým chcete být hned a přijměte jeho životní styl za svůj. Svět kolem vás se začne měnit a přispívat k tomu, abyste svého cíle dosáhli. Chce to jen čas a udržet si daný životní styl.

Každý má svoji životní cestu. Jen na ní můžete prožít to, čemu se říká naplnění a štěstí.
Každý má svoji životní cestu. Stačí jen vykročit protože pouze na ní můžete prožít to, čemu se říká naplnění a štěstí.

Jak se na to připravit? Nijak. Prostě začněte. Pokud přesně víte, co chcete být, buďte tím hned teď. Dočtěte tento článek a staňte se tím. Již od této chvíle jednejte a chovejte se tak, jak se chová ten, kým chcete být. Ta změna je jednoduchá. Je ve vás a postupně se začne projevovat i ve vašem okolí. Vše měňte postupně, jak to přijde. A cesta se vám opravdu ukáže sama a dovede vás až k cíli. Bon voyage.

Zdroj: HAPPYWEEK 196

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.