JAK SPRÁVNĚ CHRÁNIT SVÉ ENERGIE V ZIMĚ

Zima je období, které přináší nejslabší energie v roce. Slunce je nejníže a jeho paprsky nejsou schopny zásobit Zemi a tím ani nás dostatečně silnou energií. Celá příroda se tak jakoby ukládá ke spánku, protože jí tato energie chybí. A člověk není výjimkou.

V zimě musíte zabráni tomu, aby chlad vstoupil do vašeho těla
V zimě musíte zabráni tomu, aby chlad vstoupil do vašeho těla

V zimním období se životu nedaří. Nemá žádnou podporu ani zdroj energie. Proto veškerou energii, kterou potřebujete k životu musíte dávat ze svého. Tím však velmi oslabujete svůj organismus. Pokud je organismus takto oslaben, nemůže se dobře bránit útokům různých virů a bacilů. Ty na nás útočí, pokud není dostatečný mráz, aby je spálil. Abyste zimu přežili ve zdraví, musíte se o svoji ochranu dobře starat.

Related image

V zimě zapomeňte na „parádění“ – hlavně se chraňte před útokem zimy a virů

Nejčastější příčinou oslabení organismu je chlad. V zimě (listopad, prosinec, leden) vládne element Vody, což je právě energie chladu. Musíte se bránit tomu, aby chlad nepronikl do vašeho těla. Jakmile chlad vaše tělo ovládne, musí se mu začít bránit. První, kdo Vodu (chlad) začne z těla vypuzovat je element Dřeva. Jakmile je vám zima, máte tendenci se začít pohybovat, abyste lépe rozproudili krev a tím ohřáli tělo. Tento pohyb je evokován právě Dřevem. Pokud to neuděláte, nebo Voda je silnější než energie Dřeva, pak nastoupí druhý „ochránce“ – Země. Ta vytvoří hlen, kterým se bude snažit chlad z těla odvést pryč. Vy tak dostáváte rýmu a vykašláváte hlen. V tomto případě je nutné se hlenu zbavit, abyste se z těla chlad odstranili. Musíte proto dobře a často smrkat a vykašlaný hlen vyplivnout. Jinak hlen chlad z těla neodvede. Pokud i tato ochrana selže, přistoupí tělo na poslední a zároveň nejvíce vyčerpávající boj – Oheň. V této fázi boje dostává tělo horečku, která má chlad zničit. Tuto horečku byste neměli srážet. Většinou trvá tři dny a díky ní chlad z těla odchází a vy se opět uzdravujete.

Nachlazení je výsledkem slabé imunity - chlad pronikl do vašeho těla a to s ním zápasí
Nachlazení je výsledkem slabé imunity – chlad pronikl do vašeho těla a to s ním zápasí

Jak vidíte, tělo se umí bránit samo. Ale je to pro něj velmi vyčerpávající. Celý organismus vyčerpá mnoho energie, která pak chybí vašim orgánům. Ty pak mohou být snadno napadené a nemoci jsou pak o to horší. Je proto důležité, abyste s chladem „bojovali“ dříve, než napadne vaše tělo. Důležité proto je zamezit možnosti, aby chlad do těla vůbec vstoupil. Čínská medicína říká, že nemoci vstupují do těla krkem – šíjí. Je proto velmi důležité, abyste v zimě nosili šály, šátky, roláky a krk si co nejlépe chránili.

Related image

Dobře chráněný krk je základem „boje“ proti onemocnění

Musíte také jíst teplé jídlo a pít horké nápoje. V jídelníčku musí být ingredience, které zahřívají – zázvor, skořice, alkohol. Takové svařené víno nebo grog jsou ideální prevencí J. Měli byste ale také jíst silné vývary a tučná jídla. Tuk chrání tělo před napadení chladem lépe, než drahá bunda z kajčího peří. Stačí tedy v zimě dělat ty správné věci a choroby se k vám ani nepřiblíží.

Silný "dlouhý" vývar byste měli mít na svém jídelníčku denně
Silný „dlouhý“ vývar byste měli mít na svém jídelníčku  v zimním období denně

Zdroj: HAPPYWEEK 194 – čtěte zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.