PROSTŘEDÍ OVLIVŇUJE CELKOVÝ VÝVOJ LIDSTVA, SPOLEČNOST I VÁŠ ŽIVOT

Výzkum vývoje člověka správně ukazuje na velký vliv prostředí na to, jak se člověk vyvíjel. Bylo prokázáno, že vzpřímená chůze na dvou končetinách byla ovlivněna hlavně právě prostředím, které se na planetě výrazně měnilo. Kdyby se prostředí na Zemi neměnilo, nevyvíjel by se ani člověk.

Lidé se liší díky tomu, že žijí v jiném prostředí a to ovlivňuje jejich vývoj
Lidé se liší díky tomu, že žijí v jiném prostředí a to ovlivňuje jejich vývoj

Lidé jsou ve svých základech stejní. Všichni máme stejné tělo se stejnými orgány a funkcemi. V tomto ohledu jsme všichni tím, čemu se říká „člověk“. Ale protože všechno je Jin i Jang, musí být vše stejné i odlišné zároveň. A proto jsou lidé stejní, ale zároveň se liší. Jsme různí právě podle toho, na kterém místě na Zemi žijeme. Je tak velký rozdíl mezi kontinenty – např. Asiaté se výrazně liší od Afričanů i Evropanů.

Rozdíl životního stylu je patrný i v rámci jednoho kontinentu
Rozdíl životního stylu je patrný i v rámci jednoho kontinentu

Významné rozdíly jsou však i v rámci daného kontinentu. Rozhodně je rozdíl mezi Francouzem a Finem, mezi Čechem a Albáncem atd. Když se nad tímto zamyslíte, pak si uvědomíte obrovskou sílu vlivu prostředí a místa na život člověka. Vnímáme tak silně rozdíl mezi kontinenty, ale i mezi národy v rámci kontinentů. Ale pojďme se podívat k nám domů. Brňák se rozhodně nebude chtít ztotožňovat s Pražákem, lidé z Krkonoš se liší od lidí z Jižní Moravy atd. atd. Jak vidíte, zmenšujeme prostory od kontinentů přes státy až po malé oblasti a stále vnímáme velké rozdíly. Ale tento proces zde nekončí. Pokračuje až na úroveň vašeho domu, bytu, kanceláře či jednotlivého pokoje. Jste člověkem, ale to, jakým člověkem jste určuje čas (tedy kdy žijete) a místo, ve kterém žijete.

Život na horách se liší od života na mořském pobřeží
Život na horách se liší od života na mořském pobřeží

Kým jste a jak žijete je tak velmi silně závislé na tom kde žijete. Prostředí vás neustále utváří a mění vás i váš život. Pokud tedy chcete udělat ve svém životě nějakou významnou změnu a úspěšně ji dokončit, musíte změnit i své prostředí. Musíte vytvořit takové prostředí, ve kterém se bude této změně dařit, kde může začít a úspěšně se rozvíjet. S každou životní změnou tak musí přijít i změna vašeho prostředí. Jinak tyto změny nebudou fungovat vůbec, nebo s obrovským vypětím vašich sil.

Čím horší prostředí pro život, tím více energie ze sebe musíte vydávat
Čím horší prostředí pro život, tím více energie ze sebe musíte vydávat

Stačí si představit prostředí pro život v poušti. Tamní prostředí život vůbec nepodporuje (alespoň život člověka). Pokud tedy chcete v poušti přežít, musíte tomu věnovat spousty své vlastní energie a velmi vás to vyčerpá. Stejný proces (i když méně výrazný) probíhá v každém prostředí, kde žijete. Čím méně podporuje váš život, to, co v životě děláte a čeho chcete dosáhnout, tím více sami sebe vyčerpáváte. Musíte energii prostoru nahradit svojí vlastní energií. Věnujte proto svému prostředí velkou pozornost. Do značné míry ovlivňuje kvalitu vašeho života, vaše úspěchy, štěstí a zdraví.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK č. 193

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.