NEVYTVÁŘEJTE STERILITU V INTERIÉRU

Když vytváříte svůj interiér, musíte si vždy uvědomovat, že nejlepší přirozené prostředí pro člověka je příroda. V té jsme se vyvíjeli několik milionů let. Přírodní prostředí je v nás silně zakódované a jen v přírodě se cítíme opravdu nejlépe. Proto náš interiér musí energii přírody co nejvíce podporovat. Čím více se váš domov přírodě vzdaluje, tím horší vliv má na váš život a zdraví.

Přílišná sterilita v interiéru vyvolává nerovnováhu a tím může působit na zhoršení zdraví
Přílišná sterilita v interiéru vyvolává nerovnováhu a tím může působit na zhoršení zdraví

Lidé neustále opakují jednu velmi fatální chybu: považují se za pány tvorstva a přírody. Je to ale velký nesmysl. Člověk je jen a pouze součástí přírody. Jedna malinká entita, která z přírody vychází a je jí řízena. Vše, čím člověk je – tělem i duší – je řízeno přírodními procesy. Naše tělo se řídí všemi přírodními cykly úplně stejně jako rostliny a zvířata. Pokud se lidé snaží tomuto vlivu vymanit, ubližují jen sami sobě.

Pokud design interiéru řeší jen "design", je výsledkem velmi jednostranný interiér, který ničí životní rovnováhu
Pokud design interiéru řeší jen „design“, je výsledkem velmi jednostranný interiér, který ničí životní rovnováhu

Jednou z velkých chyb při vytváření prostředí domova je domněnka, že si prostor můžeme udělat „jak chceme“. Někteří k interiéru  přistupují jako k umění. To pak podléhá trendům a uměle vytvořeným preferencím. Umění tak bývá často využíváno k tomu, aby se člověk zviditelnil, odlišil od všech ostatních. V moderních dějinách pak vzniklo to, čemu říkáme móda. I ta však vychází z přirozených zákonů. Vše, co ve svém životě vytvoříte – ať již to je módní účes, módní oblečení, módní make-up nebo interiér, ovlivňuje váš život, vaše tělo, vaše zdraví. A vždy, když tato móda bude v kontradikci proti přirozeným procesům vašeho života nebo těla, vám bude ubližovat, brát vám energii, zhoršovat vaše zdraví a zkracovat váš život. Dbejte tedy na to, aby váš interiér co nejvíce vytvářel přirozenou energii, její přirozený pohyb, aby korespondoval s cykly apod.

Přílišná jednoduchost až sterilita je pro život opravdu nebezpečná
Přílišná jednoduchost až sterilita je pro život opravdu nebezpečná

Jedním z velmi škodlivých vlivů na kvalitu života je forma sterility, přílišné čistoty, pořádku, jednoduchosti až dokonalosti. Nic takového totiž v přírodě neexistuje. Pokud svůj domov budete stavět na minimalismu, čistotě až prázdnotě, velmi rychle vám takový prostor bude brát energii. Bude vám chybět rozmanitost, bohatství, láska, vřelost, empatie…. Prostě vše, kromě jednoho prvku – Kovu. A vy pro svůj život potřebujete všech pět fází života, energii všech pěti elementů – Dřevo, Oheň, Zemi, Kov i Vodu. Bude-li vám chybět byť jen jediný, nemůžete přežít. Život nutně musí pracovat se všemi elementy najednou. Proto všech pět elementů musíte mít zastoupeno i ve svém interiéru. Jejich poměr pak volíte dle momentální potřeby ve svém životě. Ale nesmí vám ani jeden chybět.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 192

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.