DÁ SE VŮBEC PROŽÍT ŠŤASTNÝ ŽIVOT?

Štěstím se lidé zabývají od nepaměti. Akademie štěstí se věnuje zkoumání a studiu šťastného života. A právě štěstí a zdraví jsou dvě „věci“, které si navzájem přejeme nejvíce – při oslavách, narozeninách apod. Přání „hodně štěstí a zdraví“ je již jakousi „přející“ mantrou mnoho let. Přesto – kdo může říct, že je v životě šťastný? Můžete to říct vy, vaše děti, vaši blízcí, vaši přátelé? Koho opravdu šťastného znáte?

Šťastná rodina je základem i pro vaše osobní štěstí
Šťastná rodina je základem i pro vaše osobní štěstí

Tematika štěstí je čím dál  „populárnější“ v naší době. Na toto téma vyšly tisíce knih, je to jedno z hlavních témat nových hollywoodských filmů a zabývá se jím i mnoho divadelních her. Umění vždy bývá odrazem doby. Štěstí se opravdu stává více a více středem naší pozornosti. V minulosti, kdy hmotné potřeby nebyly uspokojeny na tak vysoké úrovni jako dnes, se lidé více snažili získávat majetky. V dnešní době je však zřejmý odklon od majetku právě ke štěstí. Stále více lidí, ale i celých rodin, opouští své „dobré bydlo“ a vrací se zpět k přírodě, k jednoduššímu stylu života, který je však pro ně daleko více naplňujícím. Většina lidí je již velmi unavena neustálou honbou za domnělým úspěchem a hromaděním majetku. Tito lidé již poznali, že v tom štěstí a naplnění života není.

Honba za kariérou vyvolává v životě nerovnováhu a tím škodí i vašemu štěstí
Honba za kariérou vyvolává v životě nerovnováhu a tím škodí i vašemu štěstí

 

Když jsme s Akademií štěstí začínali, mnozí se tomu smáli (a někteří se smějí ještě dnes). Slovo štěstí bylo pro ně pomíjivé, znali ho více z pohádek než ze života. Ale doba se mění a mění se rychle. Dnes máme kolem sebe mnoho našich studentů a klientů, kteří jsou rádi, že se v Akademii štěstí mohli o svém štěstí něco naučit a aplikovat to ve svém životě. Štěstí totiž není pomíjivá, neuchopitelná věc. Naopak, štěstí je reálná energie, kterou byste všichni měli ve svém životě mít. Je to ten nejlepší zdroj vaší životní energie. Míra štěstí se tak odráží na míře vašeho životního naplnění, vaší životní rovnováhy i zdraví. To, že energie štěstí opravdu existuje, je zřejmé i z minulosti. Štěstím se např. zabývali první „filozofové“ lidské civilizace – taoisté. Štěstí bylo jakýmsi jejich „náboženstvím“. Cílem bylo prožít šťastný a radostný život.

Taoisté zjistili, že pro životní štěstí je nutná životní rovnováha
Taoisté zjistili, že pro životní štěstí je nutná životní rovnováha

Štěstím se však zabývaly i další vyspělé civilizace a mnozí vědci moderní doby. Bylo to např. velké téma pro Alberta Einsteina, který lidem radil: „Chcete být šťastnější? Pak se každé ráno ptejte: Žiji v dobrém světě, nebo ve špatném světě.“ Pokud zvolíte pozitivní pohled, pak i vaše úroveň pocitu štěstí stoupá. Pokud zvolíte negativní vjem, pocit štěstí se vůbec neobjeví. Einstein věděl, že vše (veškerá energie) se chová podle daných zákonů. A jedním z nich je zákon rezonance, neboli přitažlivosti. Stejné energie se přitahují a tím se posilují. Pokud tedy naladíte své pocity pozitivně, začnou sílit a naopak. Známý podnikatel a inspirátor Harvey Mackay říká: „Když se každé ráno probudíte, máte dvě možnosti. Můžete být pozitivní nebo negativní, můžete být optimista nebo pesimista.

Energie vašeho rána nastaví energii celého dne
Energie vašeho rána nastaví energii celého dne

I já jsem raději optimista. Vše záleží na úhlu pohledu.“ Ano, má pravdu, vše je jen úhel pohledu. Z našeho učení víte, že vše je Jin i Jang, tedy negativní i pozitivní energie, mínus i plus. Jde o to, jestli v životě hledáte Jang – pozitivní energii, nebo Jin – negativní energii. Také víte, že na co se soustředíte, tam plyne vaše energie a posiluje to. Pokud se soustředíte na pozitivní energii, posilujete ji a naopak. Lze tedy bez nadsázky říct, že štěstí či neštěstí si ve svém životě vytváříte sami. Záleží, na kterou stránku života – pozitivní nebo negativní – se soustředíte a tím ji posilujete.

Naučte se nastavit životní rovnováhu. Staňte se Life Coachem a pomáhejte svým klientům prožít šťastný život. Přihlašte se do našeho kurzu Life Coaching – přihlášky zasílejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479. Vše o kurzu zde:

https://akademiestesti.wordpress.com/kurz-life-coach/

 

Zdroj: HAPPYWEEK 192

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.