LISTOPAD – MĚSÍC VEPŘE

Koloběh života roku 2016 se pomalu ale jistě uzavírá. Vše, co jste měli udělat již musí být dokonáno. Měli jste včas začít, rozvíjet, zdokonalovat, pěstovat, sklízet a ochránit, abyste nyní v období Vepře mohli jen v klidu užívat své hojnosti. Pokud se vám to nepodařilo, bude nadcházející zima pro vás velmi vyčerpávající.

Zima se vás zeptá, co jste dělali v létě

Zima se vás zeptá, co jste dělali v létě

Ticho, klídek, pohoda. To jsou „jediné“ činnosti, kterým byste se nyní měli věnovat. Zdá se vám to jako utopie? Ano, pro ty, kteří nepostupovali podle energií roku to utopie je, protože nyní musí vše dohánět. Ti, kteří využili na maximum energií roku, naopak mohou v klidu spočinou a výsledky své práce si v klidu a pohodě vychutnávat. Vládne vám totiž Vepř.

Vládu Vepře si musíte vychutnat

Vládu Vepře si musíte vychutnat

Vláda Vepře patří k těm nejpříjemnějším v roce. S Vepřem přichází energie Vody, ta k nám přináší období zimy, tj. období, kdy jsou energie nejslabší a neustále klesají (až do zimního slunovratu). Pokud tedy chcete vyvíjet nějakou aktivitu, nebudete mít velkou podporu energií času. To znamená, že veškerou energii budete muset vložit sami ze sebe, což je velmi vyčerpávající. A nezapomínejte, že budete potřebovat hodně energie k tomu, abyste se chránili před velkým chladem. Navíc zima je energii Vody a ta oslabuje energii Kovu – tedy vaší imunitu. Pokud jste si ji nezpevnili, můžete se potýkat s různými nepříjemnými nemocemi spojené s chladem.

Hojnost Vepře vás má chránit proti oslabení imunity a zdraví

Hojnost Vepře vás má chránit proti oslabení imunity a zdraví

Vepř má rád hlavně hojnost, klid a pohodu. V listopadu byste se tak měli věnovat hlavně činnostem spojenými s jídlem, pitím, dobrou společností rodiny a přátel, příjemnou zábavou a celkově dobrou náladou. Ne náhodou v listopadu máme různé oslavy s pojené s jídlem – např. svatomartinskou husu apod. A protože je zima, je důležité se „obalit tukem“, a proto by jídlo mělo být hodně masité a tučné, protože vás bude chránit před napadnutím chladem.

Strava v zimě musí být vydatná a vytvářet potřebnou ochranu hlavně proti chladu

Strava v zimě musí být vydatná a vytvářet potřebnou ochranu hlavně proti chladu

Také se vyhýbejte všem možným konfliktům. Ty vás jen vyčerpají. Naopak, využijte svoji energii k tomu, abyste se mohli postarat o ty kterým chybí. Listopad je tak velmi dobrý měsíc pro pomoc bližním a na různé charitativní aktivity. V listopadu se tak starejte o celkový pocit blahobytu a hojnosti, kterou jste si měli v průběhu roku vytvořit.

Teď je správný čas podělit se o nadbytek s těmi, kteří mají nedostatek

Teď je správný čas podělit se o nadbytek s těmi, kteří mají nedostatek

Vyhýbejte se všem náročným aktivitám. Nebudete mít dostatek energie a mohli by u vás dojít k opravdu velkému vyčerpání, které může zbytečně skončit vaším onemocněním. V listopadu byste také neměli začínat žádné nové projekty, či aktivity. Naopak, je to měsíc ukončení všeho starého, abyste v následujícím období mohli začít něco nového. Čím více s v listopadu vyčerpáte, tím méně sil budete mít na nový začátek.

Užívejte si naplno výsledků své celoroční práce

Užívejte si naplno výsledků své celoroční práce

Proto si opravdu co nejvíce užívejte, jezte, pijte, hodujte a radujte se spolu se svými blízkými a pomáhejte těm, kteří to opravdu potřebují.

Zdroj: HAPPYWEEK 193 – čtěte zde:

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: