FENG SHUI JAK PROŽÍT NEBE NA ZEMI

Feng Shui je daleko více než jen správné nastavení interiéru. Ale to už přeci dávno víte. V HAPPYWEEKu jsme se tomu věnovali již mnohokrát. Ve spojení se štěstím se často používá obrat: „Prožívat Nebe na Zemi.“ A právě tomu slouží Feng Shui jako nejlepší nástroj.

Vytvořte si Nebe na Zemi
Vytvořte si Nebe na Zemi

 

Pokud nepoznáte a nepochopíte základní princip Feng Shui, můžete si nastavovat správnou polohu postele několikrát za den a stejně vám to bude k ničemu. Je to stejné, jako dávat umírajícímu správný odstín rtěnky ve snaze ho přivést k životu. Hlavním principem Feng Shui je zajistit, abyste vy, jako člověk, byli neustále ve svém středu. Střed je jediné místo, kde se nachází rovnováha a je možné propojit energii Země a Nebes. Právě toto propojení je jediným způsobem, jak prožívat v životě naplnění a štěstí. Jen v tomto případě zažíváte pocity, které štěstí navozují.

Energie Jin Jang
Energie Jin Jang

Feng Shui pracuje s tzv. Jinovou energií prostoru a Jangovou energií času. Jde o správné nastavení souladu těchto dvou energií (Jin a Jang), aby díky nim mohlo dojít k propojení energie Nebes a Země. Jde ve své podstatě o propojení čtverce (symbol energie Země) a kruhu (symbol energie Nebes). Pokud se tedy ve svém životě dostanete do středu svého čtverce, pak se automaticky napojujete na energii Nebes. Když se pak necháte energií Nebes vést, jde vám vše samo, jednoduše a prožíváte to, čemu se říká „flow“ – plynutí. Je to situace, kterou také nazýváme wei-wu-wei – tedy konání nekonáním. Jde o to, že když jste ve středu, tak jste automaticky naladěni na energii Nebes. Pokud tuto energii využijete a necháte se jí vést, jde vše tak, jak to má jít. Nedochází u vás k žádnému vyčerpání. Psychika ani tělo neprožívá úbytek energie a oslabení. Tím je zabezpečeno i vaše celkové zdraví (jak psychické tak i fyzické). Střed je tak zárukou životní rovnováhy.

Štěstí přichází s rovnováhou
Štěstí přichází s rovnováhou

Jakmile se ale ze středu vychýlíte, dochází automaticky k nerovnováze. To znamená, že je ve vašem životě něčeho více, než potřebujete a něčeho naopak méně. Vy pak musíte vynaložit úsilí a energii na to, abyste znovu nastolili rovnováhu. Pokud se to děje často a nerovnováha je příliš velká, dochází u vás k velkému vyčerpání energie. To je pak spojeno s nepříjemnými pocity, psychickými problémy, které pak vedou k fyzickým potížím a nemocem.

Feng Shui - vytváří rovnováhu, která je základem štěstí
Feng Shui – vytváří rovnováhu, která je základem štěstí

Feng Shui tedy není jen „uměním“ správně nastavit interiér. Je to celkový a komplexní systém životního stylu, který zaručuje vaši životní rovnováhu. A jen díky ní lze prožít naplnění a štěstí bez nebezpečného vyčerpávání.

Zdroj: HAPPYWEEK 191

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.