PROČ NEBERU ANTIDEPRESIVA

Pokud jste psychiatři, pak raději tento článek přeskočte, nemusel by se vám líbit 🙂 .

S podzimem přichází – jak se říká – „depka období“. To, že počty pacientů v ordinacích psychiatrů rostou nejen v tomto období, a že spotřeba různých psychofarmak roste obludnou rychlostí, je fakt. Stále více lidí se tak dostává do pasti a točí se v kruhu. Díky své práci však znám lidi, kterým se podařilo tuto past překonat, nebo do ní vůbec ani nespadnout. I já sám s ní mám své zkušenosti. A řeknu vám, není o co stát.

deprese

Rozhodně vám nebudu radit: přestaňte to hned brát. Bylo by to pravděpodobně ještě horší. Pokud jste se v této pasti ocitli, je důležité si uvědomit, co vás do ní dostalo. Většina lidí trpí psychickými problémy z toho důvodu, že tzv. „přetáhli čtyřku“ (moji fengshuisté mi rozumí J). Čtyřka v terminologii Feng Shui označuje oblast bohatosti a expanze, tj. jakési velikosti a rozsahu našeho života. Zde se kumuluje vše to, co musíte ve svém životě zvládnout. Máte-li tam toho moc, začnete se vyčerpávat. A protože jsme v éře informací, komunikace a technologií, je nejvíce zatížen náš mozek a psychika. Svět se rozvíjí rychleji než my. A náš mozek ani psychika tak nejsou připraveni tuto velkou zátěž zvládat. Tím se dostavují různé stavy jako např. panická ataka, deprese apod. Pokud tedy svůj „záběr“ (nebo-li čtyřku) rychle nevymezíte a nenastavíte si jen takovou zátěž, kterou zvládáte, začne váš organismus kolabovat. Jak říká Feng Shui – vymezení nebo omezení. Nemáte-li svůj život jasně vymezen, začne vás omezovat. A jedním z těchto omezení je právě oslabená psychika.

osa-casu

Jste-li v této pasti, pak prvním krokem je vyrovnat silnou čtyřku posílením šestky. Ta nám dává do života pravidla a jasný řád. Patří sem ale také např. duchovní energie. Když jsem já spadl to této pasti, měl jsem obrovskou touhu a potřebu duchovní energie. Hltal jsem jednu duchovní knihu za druhou. Navštěvoval jsem různé přednášky a semináře. Doslova jsem během pár let přečetl stovky knížek, seznámil se s učením všech velkých náboženství. To mi pomohlo uvědomit si můj životní smysl a moji životní cestu. Díky tomu jsem si pak mohl svůj život jasně a přesně vymezit. A protože jsem před tím kráčel po špatné cestě a nahromadil jsem si v životě spousty věcí (ale i lidí – i těch hodně blízkých), musel jsem je ze svého života „odstřihnout“. Nemá cenu si nalhávat, že je to proces velmi bolestivý. Ale jak se říká, musíte nahnilé ovoce oddělit od toho zdravého, nebo shnije všechno. Energie šestky je přesně k tomu určena. Je to energie jasného nastavení a vyloučení všeho, co v životě nepotřebujete a co vás již jen vyčerpává. Teprve až toto uděláte, začne se ve vašem životě opět nastavovat přirozená rovnováha. Tím se začne také postupně snižovat potřeba léčby a psychofarmak. Ale zdůrazňuji „POSTUPNĚ“. Rychlý řez může v tomto případě být fatální pro váš život. Pokud navštěvujete psychiatra, rozhodně s ním vše konzultujte.

Zdroj: HAPPYWEEK 189 – ke stažení či čtení zdarma zde:

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.