SVĚT SE MĚNÍ…. ….K LEPŠÍMU

To, co mnohým stále připadá nemožné se pomalu stává skutečností. Lidé si na stále více místech uvědomují, že je nutné se vrátit k přírodě. Lidstvo sešlo ze své cesty a je nejvyšší čas se na ni vrátit. Není to krok zpět, jak si možná mnozí myslí. Naopak, je to velký skok kupředu. S dnešními znalostmi budeme s přírodou zacházet lépe, než kdykoliv předtím.

svet-se-meni-k-lepsimu

Na celém světě přibývá míst, kde se lidé spontánně vrací k zákonům přírody. Uvědomují si její nekonečnou sílu. Vědí, že je nekonečným zdrojem energie, který potřebují k životu. V minulých několika stoletích se lidstvo od přírody odklonilo. Lidé měli dojem, že vše mohou řešit lépe, rychleji a kvalitněji díky svým novým poznatkům a vynálezům. A tak začal vznikat svět, který se od přírody postupně odkláněl. Dnes již víme, že to byla špatná cesta a že je třeba se vrátit na tu původní a jedinou cestu – k přírodě.

cherry-tree

Když používáme výraz „návrat k přírodě“, není to krok zpět. Není to to samé, jako „zpět na stromy“. Lidstvo se tak ve svém vývoji nezastaví, jen si vytvoří lepší a kvalitnější prostředí pro svůj život – přirozené prostředí. Jak víte, vše se pohybuje ve vlnách podobných sinusoidě. Vlna globalizace předešlých let dosáhla svého vrcholu a nyní je na ústupu. Je to přirozené, logické. Jinak to ani dopadnout nemohlo. Nyní se tak začíná projevovat ústup od globálního uvažování. Tato energie postupně oslabuje a tím se vrací z globálního k lokálnímu.

Na mnoha místech světa se lidé začínají více zajímat o své lokální možnosti a zdroje. Zjišťují, že jejich „malá“ zahrádka naprosto dostačuje k tomu, aby jejich životy uživila. Zjišťují, že je to nejen jednodušší, ale také ekonomicky výhodnější, zdravější a s daleko menší zátěží pro přírodu (často není zátěž žádná).

marmeláda

Přichází nový trend, který změní životy všech lidí k lepšímu. Automaticky se tím vyřeší spousty problémů, o kterých „ti nahoře“ jen mluví a to již desítky let. Všechna ta mezinárodní fóra, konference apod. byla k ničemu. Jak se říká: řeči se mluví a voda teče. Nemá cenu čekat, že „ti nahoře“ něco udělají. Jsou již příliš vzdálení běžným lidem. A proto tito běžní lidé se sami začínají ujímat iniciativy a konají. Nečekají na vlády, zákony a volby. Začínají si své životy řídit sami, s daleko větším smyslem pro realitu.

Tento nový trend krásně vystihuje dokumentární film Zítra (Tomorrow). Tento film aktuálně běží na HBO, nebo na HBO GO. Více informací o tomto projektu získáte na https://www.demain-lefilm.com/en

Zdroj: HAPPYWEEK 187

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.