ŘÍJEN – MĚSÍC PSA – VYUŽIJTE JEHO SILNÉ ENERGIE

Energie neustále plynou a v říjnu se dostávají do nové fáze, které se říká „období Psa“. Navazuje na období Kohouta, které vládlo v průběhu září. Každé toto období je vhodné pro určité funkce a činnosti. Měli byste se proto v každém období věnovat tomu, k čemu je příhodné.

pes-i

V období Kohouta jsme se věnovali tomu, abychom vše dotáhli do úspěšného konce. Je to doba, kdy se sklízí úroda, věnuje se energie tomu, aby bylo dosaženo maxima výnosů apod. Kohout pomáhá soustředit se na detail, aby nám nic neuteklo, abychom si vše nastavili tak, aby vše bylo co nejlepší, nejúspěšnější a dotaženo skutečně do konce. Díky schopnosti soustředit se na detail nám Kohout pomohl nastavit důležitá pravidla, kterými by se vše mělo řídit v následujícím období. Pokud jste takto v září postupovali, jste dobře připravení na vládu Psa.

Energie Psa mají základní úkol – upevnit vše správné a posílit tak energie pro přicházející a vyčerpávající zimu. Pokud se vám podařilo vše správně nastavit a dotáhnout do detailu za vlády Kohouta, bude vám v říjnu stačit vše takto udržet a kontrolovat. V říjnu  se tak máte soustředit na kontrolu a dodržování nastavených pravidel. Pokud se vám nepodařilo v září, za vlády Kohouta, tato pravidla nastavit, můžete v říjnu narazit na různé konflikty a problémy. Vaší prioritou by tak mělo být urychleně pravidla nastavit, abyste se pak mohli věnovat jen jejich kontrole.

Další funkcí Psa je „konzervace“, tj. uložit a upevnit tak, aby to nebylo poškozeno v průběhu nadcházející zimy. Proto v přírodě vše usychá, zbavuje se vody apod., aby to mráz nepotrhal a nezahubil. Stejně tak se má chovat i člověk: „obrnit se“ proti útokům chladu, který bude na nás útočit. Měli bychom se proto postupně stále více chránit proti nastupující zimě. Upevňujte svoji imunitu, své zdraví. Musíte mít stále dostatek vitamínů a minerálů. Postupně přecházejte na více teplou stravu, která bude obsahovat více energie Ohně. Nedílnou součástí vaší každodenní stravy by měl být tzv. „dlouhý“ vývar (vaří se 8 hodin) to buď slepičí (kuřecí) nebo hovězí. Dále byste měli zvýšit poměr masa ve svém jídelníčku. Používejte také více bylinky, které organismus zahřívají.

S energií ochrany a konzervace souvisí i ochrana a uskladňování potravin. V průběhu října byste se tak měli věnovat zavařování, nakládání a dalším způsobům uchovávání potravin pro nadcházející zimu. Tím si tak zabezpečíte dostatek živin, vitamínů i minerálů v období zimy, kdy žádné živiny nejsou k dispozici.

Zdroj: HAPPYWEEK č. 188

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.