ŘEŠÍTE TENTO ROK DALŠÍ SMĚŘOVÁNÍ SVÝCH DĚTÍ?

Udělejte vše pro to, aby ve svém budoucím povolání netrpěly.

V životě dětí je několik zlomových a důležitých okamžiků. Jedním z nich je rozhodování o dalším směřování v jejich životní cestě. Každý rok se tak mnozí rodiče a jejich děti rozhodují o tom, na jakou střední či vysokou školu se přihlásit. Velká část rodičů k tomuto zásadnímu kroku přistupuje formou: dáme ho na gympl a pak se uvidí. A to je škoda.

vim-v-cem-jsem-nejlepsi

Každý člověk se rodí s daným přirozeným talentem. Děti tak mají vrozený potenciál, který mají ve svém životě využít. Když budou tento potenciál rozvíjet, bude jejich životní cesta jednoduchá, radostná a hlavně naplňující. Pokud se ale budou věnovat něčemu jinému, na co talent nemají, bude jejich cesta neustálým bojem a vyčerpáním. U některých dětí se jejich přirozený talent projeví velmi silně již od raného dětství. O jejich budoucím směřování tak není pochyb. Mnohé děti se však takto zřetelně neprojevují. Jejich rodiče si tak často lámou hlavu, na jakou školu své ratolesti mají dát. Někteří uvažují ve smyslu peněz. Posílají své děti na takové školy, ze kterých pak mohou dělat práci, která dle jejich názoru zabezpečí jejich dětem hodně peněz. Toto byl např. v 80. a 90. letech trend směrem k právnickému vzdělání. Studenti středních škol se hromadně hlásili na právnickou fakultu s tím, že budou jako právníci „za vodou“. Právnická fakulta tak chrlila (a stále chrlí) stovky právníků, kteří nemají pro právní vědomí žádný vztah. Výsledek všichni známe. Nefunkční právní systém, zákony beze smyslu apod. Ale ještě horší je fakt, že většina právníků svoji práci nesnáší a jsou díky ní nešťastní. Jejich právnická kariéra je pro ně každodenní boj. Díky tomuto přístupu valná většina lidí má až panickou hrůzu z pondělků (musí zase do práce). Výsledkem je, že neděle a pondělí jsou dny, kdy nejvíce lidí zažívá těžké deprese a zvyšuje se i počet infarktů.

Aby vaše děti nespadly do této nebezpečné pasti, musíte znát jejich přirozený talent. Musíte vědět, jaká je jejich přirozená životní cesta. Musíte proto vybrat takovou školu (střední či vysokou), která je co nejlépe na jejich cestu připraví.

Pokud si nejste přirozeným talentem svých dětí jisti, rádi vám pomůžeme. Vytvoříme osobní Astrotyp vašeho dítěte, ze kterého jasně poznáte jeho potenciál i životní cestu. Objednejte si konzultaci na dasa@byu.cz nebo 602 556 479. Konzultace může probíhat formou osobního setkání, nebo prostřednictvím Skype. Cena konzultace je 1,500 Kč.

Zdroj: HAPPYWEEK 185

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.