ŽIVOTNÍ HODNOTY A PRAVIDLA

Seriál článků na téma ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA – č. VI

Ačkoliv se může zdát, že celý vesmír je chaotickým uspořádáním různých těles a proudění a že příroda si dělá co chce, není tomu tak. Vše se řídí danými principy, zákony a řády. Veškerý vývoj a pohyb se vyvíjí v po sobě jdoucích cyklech. Stejně tak i lidský život vychází z těchto zákonitostí a rozvíjí se v daných cyklech. Pokud těmto pravidlům a cyklům náš život odporuje, je velmi komplikovaný, těžký, stresující a vyčerpávající.

pravidla-pro-zivot

V dávných dobách lidé zkoumali zákonitosti vesmíru a přírody pozorováním. Za mnoho tisíc let se jim podařilo nasbírat tolik informací, že z nich bylo možno vytvořit systém, který fungoval na základě přírodních principů. Z tohoto systému se pak v dalším vývoji lidstva vytvářela různá učení, náboženství a duchovní nauky. Když budete pečlivě srovnávat tato učení a náboženství, uvědomíte si, že ty nejrozšířenější jsou založeny na stejném základním principu – rovnováha a životní cyklus. Různé kultury pak tento základní princip rozpracovávaly do norem chování a kvality života lidí. V jednotlivých oblastech světa se tyto normy přizpůsobovaly konkrétním podmínkám života v dané části světa. Proto se liší normy a některé hodnoty Buddhismu od Křesťanství a to se zase liší od Hinduismu a tak dále. Co je ale důležité? To, že vše se řídí danými zákony a řády. Pokud tyto zákony znáte a dodržujete, bude váš život jednoduchý a všeho budete dosahovat lehce a rychle. Je to umění vézt se na vlně, která je pro vás určena. Stačí jen držet rovnováhu a nechat tuto vlnu dovézt vás až k cíli.

Proto je velmi důležité, abyste tyto základní principy života znali, dodržovali je a přizpůsobili svůj život konkrétním podmínkám, ve kterých žijete. Jinak bude aplikovat tyto zákony Nor žijící daleko na severu a Ital, žijící na slunné Sicílii. Ale rozdíly nemusíme hledat tak daleko. Jinak je nutné aplikovat tyto principy v životě ve městě a jinak na vesnici. Jinak je bude využívat člověk manuálně pracující a jinak pracovník výzkumu. Zde totiž platí jeden základní zákon: Region/Sezona. Ten nás učí, že vše musíme dělat na základě fungování zákonů v daném regionu, neboli prostředí, ve kterém žijeme a v čase, ve kterém žijeme.

Abyste mohli žít opravdu naplněný a šťastný život, musíte znát základní principy života. Bez jejich používání a dodržování bude váš život zbytečný boj, stres a tíha. Navíc vám tato pravidla umožní další důležitou věc pro život a to jsou životní hodnoty. Ty určují váš osobní životní řád, vaše osobní pravidla života, která si máte pro svůj život nastavit. Žijte-li bez pravidel, pak váš život je velmi chaotický, rozplizlý, zmítáte se od jedné strany ke druhé a neposouváte se k žádnému cíli. Pravidla mají energii vedení. Tj. pomáhají vás vést po správné cestě ke správnému cíli. To je pak zárukou úspěšného, naplňujícího a šťastného života.

Chcete poznat sami sebe, svoji životní cestu a cíle, kterých máte dosáhnout? Naučíme vás, jak si vytvořit rovnováhu pro zkvalitnění svého života a sladit všechny důležité oblasti vašeho života. Přihlaste se do našeho kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v těchto krátkých prezentacích, nebo na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

 

 

Uložit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.