SRPEN – MĚSÍC ZPRACOVÁNÍ ÚRODY

V červenci, v tzv. mezidobí Země, se vytváří mohutnost a hojnost sklizně. V tomto měsíci bychom měli co nejlépe odhadnout, jak se nám letos dařilo a bude dařit. Srpen pak přichází s dvěma důležitými úkoly: sklidit a vše řádně zpracovat, abychom hojnost uchovali na co nejdelší dobu.

marmeláda zavařeniny

Každý měsíc přináší energie důležité pro danou etapu ročního cyklu. V srpnu začínají vládnout tzv. kovové energie, které přináší garant měsíce – Opice. Kov je jeden z pěti proměnných fází (tzv. elementů), které jsou důležité pro celý životní cyklus – všeho v přírodě (tedy i člověka). Tento element dává přírodě schopnost řádně zpracovat vše, co se jí podařilo v předchozím období vytvořit – tedy úrodu. A stejně tak se má chovat i člověk. Proto se v srpnu věnujte hlavně sklizni své úrody a jejímu řádnému zpracování. Srpen (a posléze i září) jsou měsíce nejlepší na různé způsoby uchování bohatství, které se vám podařilo vypěstovat. Věnujte se řádnému uchování své úrody. Můžete zavařit různé kompoty, vyrobit výborné džemy a marmelády nebo silné pálenky tak důležité pro podporu ohnivé energie v zimě. Ne všechnu úrodu je dobré ale takto zpracovat. Měli byste si také část své úrody uchovat v syrovém stavu. Aby vám ovoce a zelenina vydržela co nejdéle (nejlépe až do dalšího jara a léta, až bude opět nová a čerstvá), musíte si k tomu vytvořit řádné podmínky. Jinak vám úroda začne hnít a plesnivět. Tím zbytečně přijdete o své bohatství. Kov ale není jen o zpracování, ale je také o kontrole. Proto od srpna musíte začít pravidelně své plody práce kontrolovat, aby se nekazily. Nezapomeňte, že jen jedno nahnilé jablko může zničit celou uskladněnou úrodu. Proto musíte napadené plody včas oddělit od těch zdravých a tím je ochráníte. Věnujte se výsledkům své práce opravdu pečlivě a dbejte na každý detail. Kov vám s tím pomůže.

Chcete se též naučit žít v příjemné životní rovnováze? Vše vás naučíme na našem novém kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v této krátké prezentaci, nebo na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

inzerát po slevě

ochutnávka

Zdroj: HAPPYWEEK 179 – ke čtení či stažení ZDARMA ZDE:

HAPPYWEEK 179
HAPPYWEEK 179
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.