VAŠE JÁ URČUJE VAŠÍ ŽIVOTNÍ CESTU

Seriál článků na téma ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA – č. II

V minulém čísle HAPPYWEEKu jsme psali o důležitosti poznání sebe sama. Je to základní oblast lidského života, kterou musíte dokonala ovládat – dokonale se znát, vědět KDO JSEM. Toto poznání určuje celý váš život a hlavně tzv. vaši životní cestu, tj. CO budete ve svém životě dělat – jestli se stanete doktorem, nebo právníkem, jestli budete stavět dálnice, nebo kácet v lese stromy. Celý váš život tak stojí na tom, co víte o svém JÁ.

životní cesta

Váš život je takový, jak sami sebe identifikujete. Když se identifikujete jako neschopný vydělat hodně peněz, nikdy hodně peněz nevyděláte. Když se identifikujete jako nešikovní, nikdy se nepustíte do ničeho, kde je potřeba zručnost. Jak se ale definujete vy? Znáte se vůbec? Víte, kdo jste? Dokud to opravdu nezjistíte, budete žít život, který možná není vůbec váš. Většina lidí tak žije život, který jim určují jiní – ti, kteří jim „vštěpují“ představu o tom, kdo jsou. Často to jsou rodiče nebo vaši učitelé, kteří vám říkají na co máte a na co ne. Ale ani oni nemají často nejmenší tušení, co se ve vás skrývá, jaký je váš přirozený talent, jaký je váš skutečný potenciál, jaké je vaše přirozené JÁ. Výchova a vzdělávání lidi nutí k tomu, aby se chovali tzv. „správně“, což často znamená chovat se tak, jak očekávají ostatní. A tak většina lidí již od útlého dětství ve snaze být takoví, jak si přejí ti ostatní, přestává být sami sebou. To je důvod, proč pak nikdy ve svém životě neprožijí své naplnění, své štěstí. Nežijí svůj život, ale život podle představ ostatních, svého okolí. Proto mnoho středoškoláků vůbec netuší, na jakou životní dráhu se mají vydat. Většina studentů studuje vysokou školu, aniž by opravdu věděli, k čemu jim v životě bude. Mnozí tak nastupují kariéru, která je vůbec nebaví, nenaplňuje je. Tito lidé pak žijí život, ve kterém nikdy nebudou spokojeni – a většinou pak v žádné oblasti svého života. Životní dráha (kariéra, chcete-li) silně ovlivňuje ostatní oblasti života – nejvíce pak vztahy a rodinu. A vy víte, že žijeme v době, kdy vztahy a rodiny jsou ve velké krizi. Příčinou je právě špatně zvolená životní cesta.

Dokud NEVÍTE, kdo jste, pak se řídíte jen tím co si MYSLÍTE, že jste, nebo tím, co chtějí ostatní. Abyste opravdu mohli žít svůj život, musíte se ZNÁT. Musíte VĚDĚT, kdo jste. Čím dříve to zjistíte, tím dříve se vám v životě začne opravdu dařit. Váš život vás bude opravdu naplňovat a konečně budete šťastní. Na toto téma se mžete podívat i v tomto videu Tony Robbinse – https://www.youtube.com/watch?v=FqXdb44wKxA . Kromě jiného zde říká: Není možné být šťastní, když nejste opravdu sami sebou.

Chcete poznat sami sebe, naučit se, jak si vytvořit rovnováhu pro zkvalitnění svého života? Vše vás naučíme na našem novém kurzu ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHA. Vše o kurzu v PREZENTACI ZDE, nebo na http://www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

inzerát po slevě

ochutnávka

Zdroj: HAPPYWEEK 176 – ke čtení či stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 176
HAPPYWEEK 176

Uložit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.