TEĎ JE NEJLEPŠÍ ČAS ZALOŽIT ÚSPĚŠNOU RODINNOU FIRMU

Období tzv. yuppies, korporátů, kravaťáků a dalších fenoménů hlavně 80. a 90. let minulého století je nenávratně pryč. Samozřejmě velké korporace a mezinárodní trusty nezmizí ze dne na den a ani největší miliardáři nepřestanou hned zítra chtít vydělat další miliardu na něčí úkor. Ale změna nastala. Ti „citlivější“ to již vědí.

rodinná firma i

Doba se mění a možná úplně jinak, než si většina představovala na sklonku 20. století. Přemíra honby za penězi, majetky a mocí začíná být vyrovnávána tak, jako každá jiná nerovnováha. Stejně tak, jak velké korporace a řetězce ničily malé rodinné podniky na Západě, začínají nyní naopak rodinné formy podnikání snižovat vliv těchto velkých firem. Stačí se podívat na farmářské trhy, nově se otevírající restaurace, kavárničky. Nedostatek kvalitních řemeslníků vytvořil obrovskou „díru“ na trhu, která se bude postupně naplňovat. Motivace mladých lidí se značně liší od motivace generace, která chtěla „ovládnout“ svět v 80. a 90. letech minulého století. V té době považovali všichni podnikání za rychlou cestu k bohatství. Dnešní mladí lidé v podnikání vidí něco jiného: svobodu, volnost, seberealizaci a co je na tom to nejhezčí – stále více lidí vidí v této práci RADOST. A tak, jako se předešlé generace netěšily do práce, hrozily se pondělků, lidé, kteří pracují na své seberealizaci již nevnímají rozdíl mezi životem a prací. Pro ně je to vše ŽIVOT. A to je úžasný posun k lepší kvalitě života.

S touto změnou (a opakuji, nejde o změnu „ze dne na den“, ale spíše o jakýsi vývoj, „evoluci“) začíná růst obliba rodinného podnikání. Krize rodiny a vztahů byla z velké míry zaviněna právě přehnanou důležitostí „kariéry“. Rozpadlá manželství, krachující vztahy, stále více dětí vyrůstajících v neúplných rodinách varují dnešní mladé lidi, aby si nenechali svůj život také zničit kariérou. Z vlastní zkušenosti vědí, jak důležitá energie rodiny je a jak moc jim chybí. Proto stále více mladých lidí i již existujících rodin uvažuje o spojení práce s rodinným životem. Je to přirozené, neboť byznys, tak jak ho známe dnes, vyšel z rodinné formy podnikání. A protože vše se točí v cyklech, kruzích, prožíváme nyní (a v blízké budoucnosti budeme stále více) návrat k této přirozené formě podnikání. Vždyť partnerský vztah říká, že dva mají vytvořit JEDNO a toto JEDNO má kráčet po jedné životní cestě (kariéře) ke společnému cíli. Proto nelze budovat silný vztah, když každý z partnerů kráčí po jiné cestě, zabývá se jinou kariérou a má jiné cíle. I proto jsme se rozhodli rodinné firmy podporovat a chceme jim pomáhat k úspěchu a prosperitě.

Líbí se vám rodinné podnikání? Pomůžeme vám nastavit úspěšnou rodinnou firmu na našem novém kurzu RODINNÁ FIRMA. Vše o kurzu v této krátké PREZENTACI, nebo na http://www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy. Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

DO 30.6. MŮŽETE UPLATNIT VELKOU SLEVU

Zdroj: HAPPYWEEK 174 – ke čtení a stažení ZDARMA ZDE

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: