LIFE COACH – NOVODOBÝ KNĚZ ?

Již mnoho let převažuje v životech lidí obrovský nadbytek materiálních statků. Vyspělý svět zažívá tak obrovské materiální bohatství, že není schopen ho spotřebovat. Je to dáno zaměřením lidí a lidských hodnot právě na materiálno, peníze, majetky a ekonomickou moc. Tato obrovská „převaha“ materiálna však má velmi silné negativní účinky na život člověka.

Life Coach - je novodobým knězem?
Life Coach – je novodobým knězem?

Vše v přírodě a v námi známém vesmíru je řízeno zákonem rovnováhy. Žijeme tak ve světě protikladů (proti pólů, v tzv. bipolárním světě), které se navzájem stále vyrovnávají. Když jeden pól získá převahu, začne sílit protipól, aby tuto převahu vyrovnal. Když je velké horko, přijde náhlá bouře, která vše ochladí apod. Stejné účinky mají na sebe energie hmoty a ducha (které jsou brány jako dva protipóly). Již od nepaměti měly všechna lidské společenství své „materiální“ vůdce a duchovní vůdce. Vždy vládli „ruku v ruce“ král a nejvyšší kněz (duchovní). Král (císař) měl vždy na starosti hmotné blaho svého národa a duchovní vůdce se staral o kvalitu života lidí založenou na přijatých hodnotách. Pokud byla nastolena rovnováha sil mezi králem a duchovním, dařilo se dané zemi a jejímu lidu vždy dobře. My máme velmi krásný příklad z našich „luhů a hájů“ – vláda Karla IV. Vládl pevnou rukou panovníka, ale zároveň udržoval velmi pozitivní vztah s duchovními představiteli.

Moderní doba však přinesla neúnosnou převahu materiální energie nad duchovní. Vytratili se téměř všechny hodnoty, morálka a tzv. zvykové zákony (viz naše audio přednáška PRAVIDLA – objednejte si ji na dasa@byu.cz). Duchovní představitelé lidu a národů se jakoby stáhli do pozadí (alespoň ve většině zemí vyspělého světa). Jakoby se i duchovní instituce podřídili silnému vlivu materiální energie. Důsledkem této velké nerovnováhy je úpadek lidského ducha. Čím dále více lidí strádá více po psychické stránce, než té fyzické. Také víte, že většina fyzických nemocí je tzv. psychosomatická, tj. jejich příčinou je psychický problém. Obrovský tlak materiální energie moderní doby způsobuje, že čím dál tím více lidí je „ztraceno“ ve svých životech. Každý člověk potřebuje vedení, pravidla založená na vyšších hodnotách. A toto vedení v minulosti poskytovali duchovní. Kdo ale v dnešní době chodí řešit své problémy ke knězi? Většina lidí se tak ocitne u psychiatra či psychologa. Jejich metody léčení však nemohou těmto lidem pomoci. Bylo prokázáno, že cca 80% lidí, kteří navštěvují psychiatra, nemá vůbec psychiatrický problém – jen si neví rady se životem. Mají životní problém – viz naše video Life Coach I zde). A protože příroda si umí s nerovnováhou vždy poradit sama, začala se vytvářet nová profese, která lidem pomáhá řešit jejich životní problémy – Life Coach. Tento obor je na obrovském vzestupu po celém světě. Začíná se čím dál tím více uplatňovat i u nás. Podobně, jako kněz v minulosti, nabízí Life Coach svým klientům VEDENÍ. Pomáhá jim ujasnit si CO skutečně potřebují, pomáhá jim najít nejlepší řešení JAK danou situaci řešit a je jejich průvodcem na cestě ke stanovenému cíli. Life Coach se liší od kněze či jiného duchovního tím, že nemusí klienta vést na základě nějakého náboženství (což duchovní vždy aplikuje). Ale to neznamená, že duchovní energii při své práci vůbec nepoužívá. Všichni dobří a světoví koučové využívají duchovní energii – od Tonyho Robbinse po Jacka Canfielda. Jen se to v dnešní době již tak nenazývá. Z pohledu energií a elementů patří energie vedení k formám duchovní energie. Z hlediska Feng Shui  je to např. tzv. Gua 6, které se nazývá Nebesa. Koučové však mohou při své praxi uplatnit i jiné metody jako např. psychologie, management (řízení) a další. Life Coach ale navíc musí znát alespoň základy „fungování“ 9 základních oblastí života. Musí mít určitou životní zkušenost, aby mohl být opravdu kvalitním a platným průvodcem pro své klienty.

STAŇTE SE ÚSPĚŠNÝM A KVALIFIKOVANÝM KOUČEM

Pomáhejte lidem nastavit vyrovnaný život
Pomáhejte lidem nastavit vyrovnaný život

Kurz LIFE COACH. Vše o kurzu  na www.akademiestesti.webs.com/nov-kurzy + speciální videa . Přihlaste se na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

Zdroj: HAPPYWEEK 174 – ke čtení nebo stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 174
HAPPYWEEK 174

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.