Je vaše sekretářka Pes, šéf marketingu Drak a obchodní ředitel Kůň? Pak je vše v pořádku.

Máte správné lidi na správném místě ve správný čas? Měli byste. Protože jen tak lze dosáhnout úspěchu v jakékoli činnosti bez námahy, stresu tíhy a zbytečného úsilí. Vše v životě – tedy i vaše práce či podnikání – je řízeno energií místa, kde pracujete, času, kdy pracujete a lidmi, se kterými pracujete. ČAS – ČLOVĚK – PROSTOR – tři základní pilíře, na kterých vše v životě stojí.

Astrotyp - určuje váš přirozený talent, vaše přirozené silné stránky
Astrotyp – určuje váš přirozený talent, vaše přirozené silné stránky

Nevím jak vy, ale já vím, že klíčem k úspěchu jsou správní lidé na správném místě ve správný čas. Každá pozice ve vaší firmě vyžaduje určitou funkci, tj. schopnosti k jejímu „fungování“. Tato funkce se však mění v čase i místě. Vezměme si např. pozici marketingového ředitele. Funkce této pozice bude určitě jiná v době, kdy se firma snaží „prodrat“ na trh, než v době, kdy se firma na trhu profiluje jako jednička, nebo v době, kdy firmě hrozí krach. Stejně tak se bude funkce této pozice lišit pro celosvětové působení firmy nebo jen pro lokální působení. Takže základ funkce závisí na čase a místě, kde má být tato funkce využita. Jak čas tak i místo budou vyžadovat specifický talent. Marketingový ředitel, který je génius v celosvětových marketingových kampaních může být úplný „looser“ při pořádání akce pro otevření lokálního obchodu. Stejně tak dravý a „bláznivý“ ředitel marketingu, který pomohl firmě prosadit se na trhu, může být úplně „mimo“ při řešení krizové situace firmy. Tím tzv. HR (human resources – tento název nenávidím 🙂 ) jsou často úplně „mimo“, když pro vás shánějí lidi do požadovaných funkcí.

hr - person

Neznám HR manažera ani firmu, která by takto pracovala. Každá funkce totiž požaduje daný přirozený talent. Ten musíte znát dříve, než vůbec kandidáta požádáte o pohovor. Proč jednat s člověkem, který má kreativní talent na pozici, kde je vyžadována hlavně analytická funkce? Proč jednat s milou kandidátkou na pozici asistentky, když potřebujete funkci „organizátora“? Proč jednat s člověkem, který hraje na jistotu, když funkce potřebuje inovátorství? A že si každého člověka zaškolíte a „přizpůsobíte“ svým potřebám? To je stejná iluze, jako když si manželka myslí, že si svého manžela předělá k obrazu svému. Nejde to. Prostě to nejde. Jen vás to bude stát spousty času, peněz a energie. Když ale najdete člověka s tím správným přirozeným talentem pro danou funkci, pak se dějí zázraky. Pak máte Stevea Jobse, který má ve svém Astrotypu dominantní energii kreativity a inovátorství. Pak takový člověk může dokázat vytvořit firmu Apple, kterou obdivují lidé po celém světě. Vedle něj je Bill Gates, spoluzakladatel také světového giganta Microsoft, který má ve svém Astrotypu podíl všech přirozených talentů a proto dokázal vytvořit firmu, která byla zaměřena na masy a jeho program máte i vy ve svém počítači. V čele našeho státu máte Miloše Zemana, který má velkou převahu tzv. „kovové“ energie, která umí pracovat s čísly, fakty a vytvářet funkční systémy – proto jeho práce v bývalém Prognostickém ústavu odpovídala jeho talentu a jeho ekonomické úvahy mívaly hlavu a patu. Ale nemá talent vůdce a charismatické osobnosti. Takto si můžete nechat „prolustrovat“ každého člověka. Díky Astrotypu tak můžete ve své firmě mít právě takové lidi, kteří vás v dané situaci posunou tím správným směrem. Ujistěte se, že máte správné lidi na správném místě ve správný čas. Nezapomínejte také, že vše se mění a proto byste i vy měli svůj tým obnovovat a mít neustále k dispozici ty talenty, které právě potřebujete.

Typologii, charakter osobnosti a talenty svých klíčových lidí podle Astrotypu si objednejte na dasa@byu.cz nebo 602 556 479.

Zdroj: HAPPYWEEK 167 – ke stažení ZDARMA ZDE

#HAPPYWEEK 167
#HAPPYWEEK 167
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.