BORTÍ SE KAPITALISMUS V ZÁKLADECH?

Zdroj: #HAPPYWEEK 166

Ještě dnes se na všech významných školách v ekonomické teorii učí, že jedním z nezbytných základů kapitalismu (tedy na čem je kapitalismus postaven) je konkurence. Ta byla až do dnešní doby považována za hlavní motor ekonomického růstu a rozmachu společnosti. Původní teorie „darwinismu“ že „silnější přežije“ se tak přenesla i do světa podnikání. Sledování konkurence, zničení konkurence apod. bylo jednou ze základních součástí byznys strategie. Ale to je již historie. Ve světe se začíná šířit jiná „energie“.

Nespokojte se jen s kouskem koláče. Upečte si svůj valstní.
Nespokojte se jen s kouskem koláče. Upečte si svůj valstní.

Ekonomika byla (a stále ještě je) vnímána jako celek, jako jeden trh, na kterém jednotliví hráči soutěží (lépe řečeno bojují) o svůj podíl. Podíl na trhu je stále jedním z důležitých ukazatelů úspěšnosti firmy. A tak podnikatelé koukají na trh jako na koláč, ze kterého chtějí svůj kousek. Budoucnost je však jinde. Podnikatel se již nebude dívat na trh jako na koláč, ale bude chtít péct svůj vlastní koláč a mít ho celý jen pro sebe. Stále více a více se prosazují firmy, které „to dělají po svém“, bez ohledu na konkurenci. Nejlepším příkladem je samozřejmě nejúspěšnější firma současnosti Apple. Měl jsem to štěstí být u jejího vývoje od prvních úspěchů, kdy na trh uvedla revoluční produkt tehdejší doby Macintosh. V té době mnozí „byznys a marketing gurus“ hleděli na počínání Stevea Jobse jako na něco z jiného světa, jako na něco, co „zaručeně nebude fungovat“. Ono již „nakousnuté“ jablko v logu jasně ukazovalo, jakým směrem se tato firma bude ubírat (tím neposlušným, tedy proti všem konvencím trhu). Apple se nedíval na konkurenci. Díval se na to, čeho chce dosáhnout a udělat to co nejlépe. Vsadil na jednu jedinou kartu – na SEBE. Na své silné stránky, na svůj talent, který do dnešního dne tvoří tzv. esenci značky. A to je přirozený způsob vedení byznysu – poznat svůj přirozený talent, svůj potenciál a ten co nejlépe rozvíjet bez ohledu na to, co tomu říkají ostatní. Tak se prosazují ty největší hvězdy nejen v byznysu. Úspěch je přirozený, je dán přirozenými zákony, protože vše v přírodě je předurčeno k prosperitě. Musíte jen znát tu svoji pravou sílu, vytvořit pro ni to nejlepší prostředí a pak se „jen“ starat o její rozvoj. Byznys není něco jiného, než život. Byznys je součástí života, stejně jako vše v přírodě. Pokud rozumíte přírodním zákonům, cyklům a energiím, pak je využijete ve svém podnikání a musíte uspět. Čím více se díváte kolem, tím více se ztrácíte sami sobě a tím se oslabujete. To je cesta k neúspěchu.

Na čem můžete stavět svůj byznys a kariéru? Jaký je váš nejsilnější talent, silná stránka, potenciál? Zjistíte to ze zpracování své typologie a charakteru osobnosti. Objednejte si analýzu svého Astrotpyu na dasa@byu.cz, 602 556 479 nebo na našich stránkách www.akademiestesti.webs.com/akce

Zdroj: HAPPYWEEK 166 – Ke stažení ZDARMA ZDE

#HAPPYWEEK 166
#HAPPYWEEK 166
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.