KOLIK PENĚZ MUSÍTE VYDĚLÁVAT KE ŠTĚSTÍ?

Štěstí a peníze jsou stále považovány za jakési protiklady. Honba za penězi prý pro štěstí není dobrá. Někteří zase tvrdí, že bez peněz je člověk neustále ve stresu. Musí počítat každou korunu, nemůže si dopřát to, na co má právě chuť či náladu…. Zdá se, že otázka štěstí a bohatství je stará jako peníze samy.

greedy

Jak ale víte, vše je Jin/Jang, tj. existujeme ve světě protikladů. Ale ne proto, abychom mezi nimi volily či s nimi bojovali, ale pro to, abychom je uměli spojit a vzájemně je propojovat. Není tedy otázka jestli štěstí nebo peníze. Jedno bez druhého je poměrně složité. Stejně jako světlo bez tmy, či teplo bez zimy. V dnešním světě bez peněz žít nemůžete – tedy rozhodně ne naplňující život. Peníze totiž potřebujete k naplnění základních potřeb – strava, bydlení, zdraví apod. Zároveň se ale nemáte v životě zaměřit jen na peníze, protože pak vám uniká ta druhá strana mince – štěstí.

Nedávno byl proveden průzkum ve Spojených státech, ve kterém se snažili najít správnou „hranici“ peněz a štěstí. Došli k tomu, že člověk, žijící na slušné životní úrovni potřebuje určitou částku peněz, aby nemusel žít ve stresu a z obav z budoucnosti. Touto částkou je výdělek 40,000 USD ročně, tj. cca 800,000 Kč. Úroveň ve Spojených státech je přeci jen o něco vyšší, než u nás a proto bychom mohli „adaptovat“ tuto částku pro Českou republiku na úroveň cca 500,000 Kč ročně, což by bylo asi 42,000 Kč měsíčně. Tato částka by vám měla zaručit „hladké“ naplňování každodenních potřeb a život na poměrně slušné životní úrovni. Zároveň by vám měla umožnit prožívat štěstí a životní naplnění.

Samozřejmě není možné tuto částku „paušalizovat“, protože každý člověk žije na určité úrovni. Pokud máte rodinu s dvěma dětmi a každé chodí na drahou školu, pak vám nebude stačit ani dvojnásobek této částky. To již ale záleží také na prioritách každého člověka.

Takže: teď si můžete porovnat svoji „výplatní částku“ se sumou „šťastného života“ a zamyslet se nad tím, jak jste na tom vy. Možná máte méně, a přesto žijete spokojeně a máte naplněný život. Někteří z vás mohou mít naopak daleko vyšší příjem, ale necítíte se životem naplnění. Ano, peníze nejsou samospasitelné a jen peníze ke šťastnému životu nestačí. Musíte jich mít tolik, aby vám jejich nedostatek, nebo naopak přebytek, nebral mnoho energie.

Důležité je vědět, jak máte nastavenou oblast bohatství ve svém životě. Ta je pro každého jiná a má jiné „hranice“. Pro někoho je tato oblast velká a dokáže hravě zvládat velké bohatství, pro jiné je tato oblast menší a člověk je pak spokojený i s málem.

Oblast bohatství vašeho života
Oblast bohatství vašeho života

Pokud chcete znát svoji oblast bohatství, nechte si ji u nás zpracovat. Rádi vám ji ukážeme a poradíme vám, jak ji nejlépe nastavit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.