VZTAHY – CO VÁS VE ŠKOLE NENAUČILI

Třetí nejdůležitější oblast života člověka – a chybí ve školních osnovách. Z hlediska přežití lidstva je to možná nejdůležitější oblast. Základní funkcí vztahu je zrození nového potomka, nové generace. Bez fungujících vztahů může v konečném důsledku lidstvo pomalu vymírat. Ale to není jediná funkce vztahu.

Z hlediska života člověka je vztah velice důležitý. Když se podíváte na Čtverec rovnováhy, pak zjistíte, že oblast vztahu navazuje na oblast kariéra/povolání/podnikání (tj. životní cesta). Vztah tak potřebujete pro svojí cestu životem. Nemáte být na nic v životě sami. Po své životní cestě máte kráčet se svým partnerem. Je důležité, aby tato cesta byla pro vás společná. Vztah je o splynutí dvou entit (tj. dvou lidí) v jednu entitu – pár. Ze dvou lidí se tak stává to, čemu říkáme JEDNO. Tato nová entita musí mít svoji životní cestu a své životní cíle, sny a vize, za kterými jde. Aby mohlo vzniknout JEDNO, musí dojít ke splynutí původních dvou nezávislých entit. A k tomuto splynutí může dojít pouze propojením obou partnerů.

Vztah vychází ze životní cesty - kariéry, povolání. Partnera si tak vybíráme pro svoji životní cestu, ne pro sebe.
Vztah vychází ze životní cesty – kariéry, povolání. Partnera si tak vybíráme pro svoji životní cestu, ne pro sebe.

Proto jsou ženy Jin a muži Jang. Podívejte se na známý symbol Jin/Jang a vidíte, jak se tyto dvě energie krásné doplňují a vytváří JEDNO. Aby k tomu ale mohlo ve vašem životě dojít, musí být splněny tyto tři podmínky:

1.Odevzdání

2.Přijetí

3.Zodpovědnost

Každý partner se musí tomu druhému bezmezně odevzdat. Druhý partner pak musí svého partnera bezpodmínečně přijmout. Oba pak musí převzít trojí zodpovědnost:

Za sebe

Za partnera

Za vztah – svůj společný život

Partneři se musí vzájemně doplňovat
Partneři se musí vzájemně doplňovat

Pokud ani vy ani váš partner nesplní tyto tři zásadní podmínky, nikdy nezažijete vztah, který vytváří JEDNO. Váš vztah pak bude pouhým vztahem mezi dvěma individualitami, které budou žít svůj život, půjdou každá po své vlastní cestě a budou s partnerem jen sdílet určité části svých životů. Tento typ vztahu však vede ke konfliktům, protože každá individualita bude prosazovat sebe nad tou druhou. K tomu však nemůže dojít ve vztahu, který tvoří JEDNO. Protože zde nejsou dvě entity, dvě individuality, ale pouze JEDNA ENTITA.

Chcete si správně nastavit svůj vztah? Vypočítáme vám korelát s vaším partnerem. Uvidíte, jak na sebe navzájem působíte – na úrovni mentální, intelektu, životních hodnot, psychické i fyzické síly, komunikace a tělesné úrovni. Díky korelátu si můžete vztah s partnerem nastavit tak, abyste se vzájemně doplňovali a vyhnuli se tak konfliktům. Nastavíte si ve vztahu důležitou rovnováhu. Korelát si můžete objednat na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479. Cena za hodinu výkladu korelátu je 1,500 Kč. Ideální je, když na konzultaci přijdete i se svým partnerem, ale není to podmínkou.

Zdroj: #HAPPYWEEK 160 – ke stažení ZDARMA ZDE

#HAPPYWEEK 160
#HAPPYWEEK 160

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.