JE JARO – NECHTĚJTE BÝT „SINGLE“

Moderní doba je velmi hektická a rychlá. Od poloviny minulého století je velký tlak na prosazení sebe sama, na silnou individualitu. Tento silný trend neovlivnil jen životy jednotlivců, ale celých generací i celou společnost. „Oslava“ maximální svobody a nezávislosti jaksi opomněla jeden zásadní fakt: člověk není tvor samostatný……

single = sám/sama
single = sám/sama

Možná jste se ve škole setkali s poučkou: „Člověk je tvor společenský.“ Bohužel tato jednoduchá poučka je až moc jednoduchá a není vůbec přesná. Bez ujasnění je dokonce zavádějící. Na první pohled znamená, že člověk má rád společnost. Moderní doba to posunula ještě dál – člověk se rád BAVÍ ve společnosti. Bohužel ale bylo opomenuto, že člověk nepotřebuje společnost je pro zábavu, ale pro celý život. Nejprve se člověk vyvíjel v tlupách, pak v určitých komunitách a z těch se vyvinula rodina. A rodina je založena na vztahu DVOU lidí – zakládají vztah právě proto, aby mohla vzniknout rodina, aby mohly pokračovat další generace potomků. Nejde o nic jiného, než o základní přírodní zákon: PŘEŽÍT. Tlak na individualitu však tuto potřebu „přežít“ špatně vyložil. Vnímá přežití jednotlivce. Říká fráze ve smyslu: chcete-li přežít, musíte být silní a prosadit se. Přežití bylo pak použito pro konkurenci a podnikání. Ale toto „přežití“ je jen krátkozraké, protože je zaměřeno na přežití daného jednotlivce. Přírodě ale vůbec nezáleží na jednotlivci. Přírodní zákony jsou nastaveny na přežití ŽIVOTA. Tj. každý jednotlivec musí zajistit pokračování života prostřednictvím nových generací. Nejde tedy o přežití Franty, Pepy či Marcely. Jde o přežití lidí, jejich rodin, jejich národa, lidstva jako takového. Lidé se tak zaměřili jen sami na sebe, že tento základní přirozený fakt úplně zapomněli. Není proto vůbec náhodou, že vyspělé národy (západní kultura) stárnou a tím vymírají. Je to důsledek právě trendu zaměřeného na prosazení individuality. Ale to není jediný problém, který tento trend způsobil. „Vymírání“ je totiž důsledkem nefungujících vztahů mezi partnery. Počet tzv. singles, tj. lidí, kteří žijí sami, roste. Ze sociologických průzkumů jasně vyplynulo, že právě tzv. singles jsou NEJNEŠŤASTNĚJŠÍ skupinou ve společnosti. Být sám přináší zpočátku ten „krásný“ pocit svobody a nezávislosti, který moderní doba tak silně propaguje. Ale tato neomezená svoboda a nezávislost přináší do života člověka velkou nerovnováhu. Protože svoboda a nezávislost je jen jednou z potřeb člověka. Pokud se však zaměříte jen na ni, nebudou uspokojeny další potřeby, které k životu potřebujete. Život bez partnera není pro člověka přirozený. Partnerství máte ve svém DNA již mnoho tisíc let. Pokud tedy žijete sami, nemůžete se ve svém životě cítit spokojení. I kdybyste každý den trávili na nějaké té společenské „party“. Bude vám chybět partner. Být sám je velmi vyčerpávající. Není to jen v tom, že jste na všechno sami. Nejhorší je samota, kterou prožíváte každý den, každý večer. Samota je vyčerpávající. Způsobuje pocity smutku a strachu. To je energie Vody, která ve svém důsledku znamená i smrt. Nezůstávejte sami. Potřebujete vedle sebe cítit teplo milovaného člověka.

Nejste si svým vztahem jistí? Vypočítáme vám korelát s vaším partnerem. Uvidíte, jak na sebe navzájem působíte – na úrovni mentální, intelektu, životních hodnot, psychické i fyzické síly, komunikace a tělesné úrovni. Díky korelátu si můžete vztah s partnerem nastavit tak, abyste se vzájemně doplňovali a vyhnuli se tak konfliktům. Nastavíte si ve vztahu důležitou rovnováhu. Korelát si můžete objednat na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479. Cena za hodinu výkladu korelátu je 1,500 Kč. Ideální je, když na konzultaci přijdete i se svým partnerem, ale není to podmínkou.

Zdroj: #HAPPYWEEK 160 – ke stažení ZDARMA ZDE

#HAPPYWEEK 160
#HAPPYWEEK 160

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.