KOLIK ČASU SVÉHO ŽIVOTA VĚNUJETE SVÉMU NOVÉMU AUTU

Nedávno jsem na internetu narazil na krátké video s bývalým Uruguayským prezidentem Josém Mujicou (říká se mu nejchudší prezident na světě). Můžete se na video podívat na naší stránce facebook.com/akademiestesti. V tomto videu bývalý prezident ukazuje na to, jak zbytečně zahazujeme ty nejlepší roky života.

Kolik času věnujete svému autu

José Mujice velmi správně říká, že když si kupujeme věci (které velmi často vůbec nepotřebujeme) tak za ně neplatíme penězi, jak se domníváme. Platíme kusem svého života, který jsme věnovali tomu, abychom peníze vydělali. A tak velkou část života věnujeme jen tomu, abychom si mohli něco, co nepotřebujeme, koupit. A jelikož vládne Opice a ta patří ke kovovým energiím, pojďme opět počítat (to je kovová energie :)): řekněme, že vyděláváte 30,000 měsíčně. Pokud trávíte v práci 8 hodin, pak věnujete 176 hodin (22 pracovních dní krát 8 hodin) svého života tomu, abyste tuto částku získali. Vyděláváte tak cca 170 Kč za hodinu. Když si koupíte auto, které stojí např. 500,000 Kč, tak tomuto autu věnujete 2,941 hodin, tj. 122 dnů, tj. 4 měsíce svého života. A tím myslím, že tyto čtyři měsíce každý den, 24 hodin denně neděláte nic jiného, než že makáte, abyste si koupili toto auto. Když to stáhnete pouze na pracovní dobu, pak musíte makat 367 dnů, tj. více jak 12 měsíců jen na to, abyste si mohli koupit toto auto.

Když si takto „přepočtete“ vše, co si v životě kupujete na čas, který musíte věnovat tomu, abyste si to koupit mohli, pak si uvědomíte, že téměř celý svůj život strávíte jen tím, že vyděláváte na pořizování věcí, ze kterých většinu nepotřebujete. A teď si představte, že činnost, která vám peníze vydělává, vás nebaví, vyčerpává vás atd., pak je to o to horší. Je proto velmi důležité, aby vás vaše práce bavila, naplňovala a nabíjela energií. Protože jinak svůj život jen zahodíte, nebo vyměníte za něco, co ani tak moc nepotřebujete. A to je škoda.

Zdroj: #HAPPYWEEK 159 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 159
HAPPYWEEK 159

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.