JAK PROŽIJETE ŽIVOTNÍ NAPLNĚNÍ

V předešlých číslech HAPPYWEEKu jsme si představili první dva pilíře štěstí – životní rovnováhu a životní růst. Třetím a posledním základním pilířem životního štěstí je životní naplnění.

Můžete mít nastavenou rovnováhu, můžete růst, ale pokud zároveň neprožíváte životní naplnění, je vše marné. Jak říká jeden z nejslavnějších světových koučů a učitelů Tony Robbins: „Úspěch bez naplnění je totální prohra.“ Pokud se vám v životě podaří dosáhnout svých cílů a necítíte při tom své vnitřní naplnění, bylo celé vaše snažení zbytečné. Veškerá ta energie, kterou jste dosažení cíle věnovali jakoby „vyšumí“. Nic nedostanete zpátky. Prožíváte prázdnotu. Naplnění je energie elementu Ohně. Je to světlo a teplo života. Bez Ohně není život. Pokud tedy neprožíváte naplnění, váš život je prázdný. Ztrácíte smysl svého života a takový život pro vás může být velmi frustrující. Nejen vaše cíle, ale též cesta k nim musí přinášet naplnění do vašeho života. To je ten základní a klíčový smysl života lidí. Naplnění. Je to energie, která přináší uspokojení, radost a příjemný pocit tepla u srdce. Je to energie, která přichází s dáváním, ne braním. Pokud něčeho v životě dosáhnete tím, že něco získáte, aniž byste tím něco dávali, nemůžete naplnění dosáhnout.

životní naplnění - třetí pilíř šťastného života
životní naplnění – třetí pilíř šťastného života

Důležité je uvědomit si, že naplnění je vnitřní, ne vnější. Tedy nemůže mít materiální podobu. Mnoho lidí dělá tu chybu, že se „žene“ za materiálním úspěchem – nový dům, nové auto, jachta, více peněz apod. Ale materiální energie sama o sobě nemá v sobě žádnou energii naplnění. Obecně materiální energie patří k elementu Země. Tato energie oslabuje energii Ohně (což je energie naplnění). Ale co víc: Země je tíha. Takže čím více materiálního bohatství lidé dosahují, tím větší tíhu si do života dávají. Proto je velmi důležité, aby materiální život byl vyrovnán energií Ohně, tj. vnitřním naplněním. Dělejte proto v životě jen to, co vás vnitřně naplňuje. Stanovujte si jen takové cíle, které vás vnitřně naplní. A hlavně: I CESTA K NIM MUSÍ BÝT NAPLŇUJÍCÍ.

Zdroj: #HAPPYWEEK 158 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 158
HAPPYWEEK 158

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.