BOHATSTVÍ – ZÁKLADEM JE VÁŠ RŮST

V minulém čísle HAPPYWEEKu jsme psali o třech hlavních pilířích šťastného života: ROVNOVÁHA, RŮST, NAPLNĚNÍ. Víte, že prvním pilířem je životní rovnováha, protože jen na jejím základě je možné stavět vše ostatní. Rovnováha je též základním a klíčovým zákonem přírody na jehož základě vše v přírodě funguje – tedy i člověk.

PENÍZE

Druhým pilířem je životní růst. Stejně, jako se v přírodě vše řídí zákonem rovnováhy, je v přírodě vše nastaveno na růst. Všechno v přírodě roste, je k růstu předurčeno. A když říkáme vše, pak samozřejmě myslíme i vás a váš život. Růst je jednou z pěti základních fází života (růst, dorůstání, stability, pokles, klesání). Vy víte, že patří k tzv. elementu Dřevo a to má (jako všechno v přírodě) dvě fáze – začátek a růst/rozvoj. Znamená to, že vše, co začne žít svým životem, tj. vše po narození/stvoření má automaticky předurčeno také růst. Pokud k růstu nedojde, jedná se o „defekt“ vývoje a může se stát, že daná věc či život nedojde k naplnění (nedosáhne naplnění, tedy svého původního účelu). Vaše fyzické tělo si prošlo fázi růstu a rozvoje v dětství. Váš život však dále pokračuje a vaším předurčením je dostávat se z Gua 1 (tj. vaší misí, cestou, kariérou) do Gua 9 (naplnění, sláva, úspěch, dosažení svých cílů a snů). Jakmile dosáhnete Gua 9 – tj. dosáhnete svého cíle, dostali jste se na úroveň nějaké kvality a vaším úkolem je nastavit si další cíl (Gua 9) na vyšší kvalitativní úrovni. Je to přesně tak, jak funguje vzdělání: nejprve musíte projít a ukončit základní školu. Z té se posouváte výš na střední školu, kde je cíl maturita. Jakmile dosáhnete maturity posunete se na vyšší kvalitativní úroveň a jdete na vysokou školu či do praxe. Tam si opět stanovíte cíl na vyšší úrovni, než byla maturita atd. atd. Takto se musíte ve svém životě stále posouvat směrem vzhůru. Váš život se pak přirozeně posouvá po spirále směřující vzhůru a to je přirozený vývoj všeho živého, všeho v přírodě. Jakmile dosáhnete jedné mety, musíte si nastavit další, na vyšší úrovni. Tím si zaručíte kontinuální růst v životě. Budete tak neustále dosahovat svého životního naplnění, které je třetím pilířem štěstí. Bez růstu se naopak váš život zastaví, budete žít s pocitem, že váš život ztratil smysl. Natavte si proto svůj život tak, aby neustále mířil vzhůru. Jen tak můžete žít šťastný a naplněný život.

BOHATSTVÍ – Audio přednáška – můžete si ji objednat na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479 – cena 59 Kč (5 = JÁ, 9 = úspěch, štěstí, naplnění)

Zdroj: #HAPPYWEEK 157 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 157
HAPPYWEEK 157

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.