ŠTĚSTÍ MUSÍ PŘEDCHÁZET ÚSPĚCHU

Zdroj: #HAPPYWEEK 157

Popravdě – štěstí je brána k úspěchu, ne opačně. Většina lidí ještě do nedávna pracovala tvrdě na svém úspěchu s nadějí, že pak (až pak) budou moci být šťastní. Všichni známe ty „staré“ knihy o lidech jako Bill Gates, který strávil snad 26 hodin denně prací na své firmě Microsoft. Ale jaký to mělo význam? Fajn, byl mnoho let nejbohatším člověkem na světě, ale rozhodně ne nešťastnějším. Když vám dám vybrat, jestli chcete být nejbohatší, nebo nejšťastnější, vsadím se, že raději sáhnete po štěstí, než po bohatství (ale pozor, jedno nevylučuje to druhé).

Dnes je již – naštěstí – jiná doba. Dnes víme daleko více o životě, o úspěchu i štěstí, než kdysi Bill Gates v 80. letech minulého století. Ve století 21. a ve třetím tisíciletí víme, že štěstí je daleko důležitější v životě, než materiální úspěch. Ale co víc. Díky vědě (ale také staré moudrosti, kterou začínáme objevovat až právě s příchodem třetího milénia) dnes víme, že štěstí je branou či cestou k úspěchu. Bylo prokázáno, že úspěchu lze dosáhnout lehčím způsobem a i rychleji, když je člověk šťastný. Štěstí tak opravdu vede k úspěchu. Díky bohu, že jsme již na to přišli. Teď se jen naučit, jak žít šťastný život. Ale ani to není již žádná velká věda. V Akademii štěstí se to můžete naučit velmi snadno a velmi rychle. Můžete se učit prostřednictvím našich video-kurzů, domluvit si koučink program, nebo k nám chodit na pravidelné konzultace. Záleží jen na tom, co vám lépe vyhovuje. Napište nám na dasa@byu.cz nebo volejte na 602 556 479 a domluvte si úvodní konzultaci zdarma. Na ní vám doporučíme vaší nejsnadnější cestu ke štěstí.

boy and vision

Pokud myslíte, že štěstí dosáhnete až po úspěchu, pak nikdy trvalého štěstí nedosáhnete. Proč? Protože jakmile dosáhnete jednoho úspěchu, okamžitě se zaměříte na další úspěch. Jakmile dosáhnete dobrých výsledků ve studiu, chcete lepší výsledky. Pokud získáte dobrý plat, hned chcete lepší plat. Pokud dosáhnete dobrých prodejních výsledků, hned vám zvýší prodejní kvóty. Takže to, co bylo pro vás úspěchem včera, je dnes již neúspěch, protože jste si nastavili (nebo vám byly nastaveny) vyšší cíle. A tak opět čekáte na štěstí. A tak to jde pořád dokola a štěstí nikdy nepřijde. Toto je bohužel vzorec našeho současného chování a světa.

Když ale nečekáte na další úspěch jako zdroj svého štěstí a jste šťastní hned, automaticky tím zlepšujete svůj výkon – zvýší se vaše inteligence, váš intelekt roste, zlepší se vaše kreativita, vzroste úroveň vaší energie. Když je člověk šťastný, je mozek o 35% produktivnější, než když jste ve stresovém prostředí, člověk je o 37% lepší v prodeji, doktoři jsou o 19% rychlejší a přesnější v diagnóze atd. Když se tedy naučíte být šťastní v přítomnosti, pak automaticky zlepšujete i svůj úspěch. Když se cítíte šťastní, mozek je daleko vnímavější a umožní vám se daleko lépe adaptovat na konkrétní situace a využívat je. Navíc, když jste šťastní, znamená to, že jste v rovnováze a jednáte a žijete v souladu se svým Astrotypem. Takže využíváte svůj přirozený talent a to vás dělá šťastnými. Žít v souladu s Astrotypem je tak základní podmínkou šťastného života. V opačném případě jdete proti sobě a žijete ve stresovém prostředí a konfliktním životem.

Dnes dokonce umíme mozek trénovat k tomu, abyste se cítili šťastní. Stačí k tomu pár minut tréningu každý den po dobu 3 týdnů a vy bude umět žít šťastnější život. Co musíte trénovat:

1.Vděčnost – každý den být pár minut vděčný za 3 věci (lidi, události apod.) ve svém životě – každý den nové 3 věci

2.Psaní deníku – každý den si zapište jednu pozitivní věc, která se vám ten den stala

3.Cvičení – může být lehké, jen protahovací

4.Meditace – stačí pár minut denně

5.Laskavost – projevte alespoň jednu laskavost denně (stačí napsat někomu krátký milý mail)

Zdroj: http://www.inc.com/jessica-stillman/happiness-makes-your-brain-work-better.html

Video: http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

HAPPYWEEK 157
HAPPYWEEK 157
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.