NASTAVTE SI SVÉ ŽIVOTNÍ HODNOTY

Žijeme ve stále rychlejší době. Svět kolem nás zmenšuje i zvětšuje zároveň. Menší je ve vzdálenostech – z jednoho místa na druhý konec světa se dnes dostanete za pár hodin. Větší v možnostech a příležitostech – díky internetu můžete ze své ložnice obchodovat s celým světem, aniž byste vylezli z postele. Každopádně můžeme dělat daleko více, než kdy předtím.

Tato obrovská rozmanitost a bohatost života nyní ovládá životy všech. Čím více příležitostí však máte, tím více rozhodnutí v životě musíte udělat. Nejen, že jich je víc, ale jsou čím dál tím složitější. Proč? Protože se často musíte rozhodovat o věcech, o kterých toho víte málo, a často vůbec nic. I přesto, že žijeme ve světě informací, máme jich málo pro to, abychom měli jistotu se rozhodnout správně. Není to tím, že informací je málo k dispozici, ale je to tím, že není čas je získat a zpracovat. Často se musíte rozhodovat mezi tolika příležitostmi, že je nereálné si o všech zjistit potřebné informace.

životní hodnoty

Velká rozmanitost patří k tzv. energii Gua 4. Tato energie je v obrovské nerovnováze a dominuje životy dnešní vyspělé společnosti. Jak ale víte, vše v životě je o rovnováze. Když se podíváte na Čtverec rovnováhy (tzv. Magický čtverec), uvědomíte si, že Gua 4 leží na ose, kde na druhé straně je Gua 6. To znamená, že Gua 6 má vyrovnávat energii Gua 4. Energie Gua 6 zahrnuje pravidla a řád. Mezi nejdůležitější pravidla v životě člověka patří jeho životní hodnoty. Ty v nějaké míře a kvalitě má každý člověk. Může mít hodnoty své vlastní, nebo převzaté od jiných lidí (např. výchovou od rodičů). Síla Gua 4 však oslabila sílu hodnot do takové míry, že poměrně hodně lidí vůbec netuší, jaké hodnoty má vyznávat (jestli vůbec nějaké). A to je problém. Poměrně vážný problém, který často vyústí v psychické problémy. Lidé se totiž hlavně rozhodují na základě pudové potřeby přežít (tj. vše, co vás ohrožuje odmítáte a vše, co vás může posílit, přijímáte) a pak dále právě podle svých hodnot (co je špatné odmítáte, a co je dobré, přijímáte). Pokud ale nemáte jasné dané životní hodnoty, je vaše rozlišovací schopnost mezi tím dobrým a špatným velmi slabá. Proto je pro vás rozhodovací proces velmi složitý a tím i vyčerpávající. A protože se v dnešní době rozhodujeme mnohokrát více, než kdy v minulosti, je rozhodovací proces jednou z největších zátěží člověka v dnešní době. Pokud nebudete mít pevně stanové své životní hodnoty (přes které nejede vlak), pak nikdy nebudete mít dostatečnou jistotu při rozhodování. Pak u vás vždy síla Gua 4 převáží nad energií Gua 6 a tím budete mít v životě permanentní nerovnováhu. A protože tzv. osa Gua 4 – Gua5 – Gua 6 je kromě jiného i osou zdraví, bude nerovnováha mezi vaší Gua 4 a Gua 6 oslabovat vaše zdraví.

Vaše životní hodnoty musí vycházet z vašeho Astrotypu. Jen tak budou správně nastaveny, abyste díky nim uměli rozlišit mezi tím, co je pro vás dobré a co ne. Jen váš Astrotyp určuje, které energie jsou pro vás vhodné a které ne. A vše, co neodpovídá vašemu Astrotypu vás oslabuje a zhoršuje kvalitu vašeho života, vyčerpává vás, zhoršuje vaše zdraví a zkracuje život. Stanovení životních hodnot je tak opravdu velmi důležité. Pokud je nastavené nemáte, měli byste o nich začít přemýšlet co nejdříve. Jakmile si je nastavíte a budete se jimi řídit, hned poznáte, že život je daleko jednodušší a příjemnější.

Zdroj: #HAPPYWEEK 157 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 157
HAPPYWEEK 157

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.