PROČ VŠICHNI MLUVÍ O ŠTĚSTÍ

Když jsme v roce 2008 začínali s prací, která pak vyvrcholila Akademií štěstí, měla nás většina lidí za blázny. Opouštěli jsme v té době lukrativní práci ve „velkém byznysu“, vydělávali hodně peněz a najednou jsme to vše nechali za námi. Nikdo tomu nerozuměl. Lidé se nám smáli a mnozí se s námi i „rozloučili“.

Letos je to již 9. rok, kdy se práci „na štěstí“ věnujeme naplno. Devítka je z pohledu energií NAPLNĚNÍ. A přesně to nyní s Akademií štěstí prožíváme – naplnění. Po devíti letech jsme naplnili naši vizi – ŠTĚSTÍ JE ZÁKLADNÍ HODNOTOU ŽIVOTA. V roce se 2008 lidé smály něčemu, čemu my jsme říkali štěstí. V té době vládly peníze, majetek a postavení. Dnes je doba jiná. Slovo štěstí se různě „skloňuje“ ve všech velkých médiích, televizních debatách, na stránkách velkých novin jako např. New York Times, časopisů jako např. VOGUE, v pořadech jako např. Show Jana Krause, na významných serverech jako např. The Huffington Post. Štěstí se objevuje ve filmech, knihách. Dělají se oficiální průzkumy štěstí v zemích – tzv. index štěstí, v Bhutanu vzniklo speciální centrum pro výuku štěstí (my jsme byli u jeho založení). Štěstí je důležitým tématem odborných debat jako např. známý TED Talk.

TED Talks
TED Talks – jukněte na video zde

Štěstí do svého programu zahrnují největší učitelé, poradci, autoři mnoha knih a koučové na světě – jako např. Anthony Robbins či Jack Canfield. Štěstí se dokonce stává oficiální obchodní strategií – viz velmi úspěšná a dynamická firma Zappos (součást Amazon) a její strategie „Delivering Happiness“ (Doručení štěstí). Jakoby se roztrhl se štěstím velký pytel. A to je to naše naplnění. Štěstí je stále větším tématem. A stále roste a bude růst. A my jsme hrdí na to, že jsme byli mezi prvními (v Čechách dozajista úplně první J), kdo toto téma začal budovat. Ještě více nás těší, že všichni vidí stejný základ budování štěstí – poznání, rozvoj a budování přirozeného talentu. To je náš známý Astrotyp (tedy on není náš, my ho s vděčností paní Evy Joachimové používáme). Významní lidé na celém světě si uvědomují sílu přirozeného talentu a obrovský potenciál jeho využití. Hovoří se o tom, že snad jen 15% lidí na celém světě žije na základě svého přirozeného talentu. Teď si představte svět, ve kterém všichni lidé žijí svůj Astrotyp, tj. žijí podle svého přirozeného talentu. Žijí svůj vlastní život. Myslím, že pak bude planeta Země zářit štěstím tak silně, že to bude vidět daleko ve vesmíru. Toto si uvědomují lidé, kteří se podílejí na vedení současného světa – vědci, profesoři, politici (ti moudří). Začíná nás tížit otázka školství. Již na svých prvních seminářích jsem poukazovali na to, že naše školství se od dob reformy školství za panování Marie Terezie nezměnilo. A moc nás těší, když tento názor projevují i další lidé po celém světě. Začíná seriózní debata o tom, že je třeba udělat ne změnu, ale REVOLUCI ve vzdělávání (pokud mluvíte anglicky, pak stojí za to podívat se na toto video http://www.ted.com/talks/sir_ken_robinson_bring_on_the_revolution#t-4395 ). A tak nás moc těší, že jsme součástí budování štěstí a vzdělávání na toto téma již od samého začátku. Můžeme tak svým žákům i klientům nabídnout nejen své „vědění“, ale také již dlouholeté zkušenosti. Máme radost, jsme naplnění a šťastní J. A co nás opravdu těší je, že ti, kteří se nám na začátku smáli jsou nyní našimi klienty či žáky :).

Zdroj: HAPPYWEEK 155 – ke stažení ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 155
HAPPYWEEK 155

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.