JAK SI SPRÁVNĚ NAPLÁNOVAT CELÝ ROK A NEZBLÁZNIT SE Z TOHO

Jak víte, vše kolem vás je jen a jen energie. Ta se projevuje v různých formách, které vás obklopují a tvoří realitu vašeho života. Každá energie se pohybuje v daném cyklu.

Cyklus energií se vždy skládá ze dvou základních energií – aktivní, rostoucí energie (tzv. Jang) a pasivní, klesající energie (tzv. Jin). Tyto dvě energie tedy určují tři základní stavy, ve kterém se daná energie nachází:

1.převažuje energie růstu a pak energie stoupá a sílí

2.převažuje energie poklesu a pak energie klesá a slábne

3.v situaci, kdy jsou energie vyrovnané (tedy ani nerostou, ani neklesají), pak se vytváří tzv. rovnováha

využijte silné energie v roce
využijte silné energie v roce

Aby člověk mohl lépe tyto dvě základní energie využít, dělí se ještě dále na tzv. pět fází – dvě fáze rostoucí energie, dvě fáze klesající energie a tzv. mezifáze mezi růstem a klesáním – rovnováha. Těmto fázím se říká (avšak ne úplně správně) elementy. Stoupající energie tak má fáze elementů Dřeva a Ohně. Klesající energie má fáze elementů Kovu a Vody. Element mezifáze stoupání a klesání se nazývá Země.

V průběhu fází Dřeva a Ohně energie stoupá a sílí. Dodává vám tak hodně energie a vy ji můžete využít pro své aktivity. Nemusíte pak vyčerpávat svoji vlastní energii. V průběhu fází Kovu a Vody naopak dochází k oslabování energií a vy nemáte ve své činnosti žádnou aktivní podporu. Jste-li tedy v období fází Kovu a Vody aktivní, znamená to, že musíte využívat svojí vlastní energii a tím ji vyčerpáváte. Uměním práce s energiemi je využívat sílu energií pro to, abyste nemuseli využívat energii svojí. Tím posilujete svůj organismus, zdraví a také dlouhověkost. Protože čím více používáte svoji energii, tím více vám pak chybí, chybí vašemu tělu, které je pak náchylnější k nemocem a také rychleji stárne.

Využijte tohoto umění práce s energiemi i při svém plánování aktivit v roce 2016. Nejvíce aktivit a nejnáročnější aktivity si tak naplánujte hlavně na jaro a léto (Dřevo a Oheň) a méně náročné činnosti pak na podzim (Kov). V období zimy (Voda) jsou pak energie opravdu slabé a vy byste již neměli být téměř vůbec aktivní a měli byste se věnovat jen odpočinku a regeneraci pro další rok.

Zdroj: HAPPYWEEK 153 – zdarma ke STAŽENÍ ZDE

HAPPYWEEK 153

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.