V LEDNU POZOR NA JÁTRA

Je zde začátek nového období. Začátek roku, začátek nové sezony – jara. Všechny začátky jsou ve znamení elementu Dřeva. K tomuto elementu pak patří dva základní orgány – žlučník a játra. Z hlediska kombinace energií tzv. „orgánových hodin“ víme, že za vlády Buvola (1:00 – 3:00) jsou z orgánů aktivní právě játra. A protože nám Buvol vládne v lednu, pak je to také měsíc, kdy si musíte „opečovávat“ svá játra.

Játra kromě svých fyzických funkcí jako je čištění krve a organismu mají i psychickou funkci (jako všechny orgány). A touto psychickou funkcí je plánování. I z tohoto důvodu je důležité, abyste leden využili hlavně ke sestavení a dokončení svého plánu na celý rok 2016. Díky těmto energiím vám půjde plánování poměrně snadno (povezete se na plánovací vlně) a plánovací energie vám sami naznačí co do svého plánu máte zahrnout.

Tím, že jsou játra v tomto období aktivní, spotřebovávají poměrně hodně energie. Je proto důležité, abyste jim (pokud možno) žádnou další práci nepřidávali. Musíte se tedy chovat tak, abyste svá játra nezatěžovali. Ideální však je, když se jim pokusíte jejich práci navíc i ulehčit. A protože játra mají jako hlavní funkci očištění organismu, je leden vhodným obdobím na to, abyste i vy zahájili čas detoxikace. Ideální je na to využít půstu a vhodných bylin. Půst využijte k tomu, abyste zahájili dietu. Je to důležité i pro to, že jste v průběhu zimních měsíců měli přibrat tukové zásoby jako obranu těla před chladem. Tyto zásobičky tak můžete začít pomalu likvidovat, aby vás nezatěžovali při razantním startu jarních energií v únoru. Strava by tak měla být opravdu jen lehká a zaměřená na lehké trávení. Tím tělu velmi ulevíte. Stravu vybírejte tak, aby co nejméně znečišťovala tělo, tj. žádná těžká jídla a tučná jídla. Využijte také tzv. čistících bylin. Zde se můžete poradit se svým „bylinkářem či bylinkářkou“. Rozhodně hodně pijte čistící čaje nebo vodu. Vyhýbejte se alkoholu, protože ten játra zatěžuje.

Díky lednovému detoxu budou vaše tělo i mysl volné, čisté, lehké a tak připravené na razantní start jarních energií, které si nesmíte nechat utéct.

Zdroj: HAPPYWEEK 151 – ke stažení ZDARMA ZDE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.