PŘIPRAVTE SE NA PROSINEC – VLÁDNE MU KRYSA

Prosinec je krásným, až pohádkovým měsícem. Je to krásná romantika zasněžené krajiny a kouzlo spojené s pohádkovými Vánocemi. V prosinci však také přichází jeden ze dvou zlomových momentů roku: zimní slunovrat. V roce 2015 vychází na 22. prosinec 2015 v 05:48h. Proč je tento moment pro život člověka tak důležitý? Je to den, kdy jsou jinové, tj. pasivní energie nejsilnější za celý rok. Naopak aktivní jangová energie je nejslabší. Je to tedy den, kdy jsou vůbec nejslabší energie celého roku. Nevládne téměř žádná aktivita. Pokud tedy vykonáváte nějakou činnost, pak do ní musíte věnovat jen svoji energii, což je vyčerpávající. Tento den nemáte podporu ani Země, ani Nebes. Celá příroda je jakoby mrtvá, na nulovém bodu aktivity. Stejně jako vy, vaše tělo i psychika. Tento den proto rozhodně nedělejte nic náročného, ani psychicky, ani fyzicky. Skuteční Mistři, žijící v souladu s energiemi, tento den ani nevycházejí ven a věnují se jen celkovému odpočinku a meditaci. Jen tak mohou být s energií tohoto dne v naprostém souladu. Význam zimního slunovratu je také v tom, že hned po něm začínají stoupat aktivní energie Jang a pasivní energie Jin začíná klesat. Je to tedy bod, ze které se začínají rodit nové aktivity přicházejícího nového roku. V čínské kosmologii je tento začátek nazýván prvopočátkem počátku. Proč tento název? Jangové energie sice začínají sílit, ale nejsou ještě tak silné, aby mohlo opravdu něco nového vzniknout. Sílu začátku bude mít Jang až v únoru, kdy začne vládnout energie Tygra a elementu Dřeva. Síla Jangu již bude tak mohutná, aby mohla zabezpečit úspěch nového začátku. Proto není vhodné ani v prosinci ani v lednu nic nového začínat. Ale protože jangové energie začínají růst, je to vhodný měsíc na přípravu začátku, přípravu na jaro a nové aktivity. Znamená to tedy, že byste nic nového neměli začínat, ale pomalu se věnovat přípravě začátku. Toto období můžete přirovnat k prenatálnímu období plodu v lůně matky. Zde je plod také ve vodě (zima = energie Vody) a je neaktivní. Svojí neaktivitou sílí k tomu, aby zvládl proces rození, porod a příchod do nového světa (porod = energie Dřeva, nový začátek).

Krysa
Krysa

 

V prosinci vládne garant měsíce Krysa. Je to silně jangové zvíře, tj. plné aktivní energie. Tím se „stojaté“ zimní vody začínají pomalu probouzet k životu. Krysa vám tak dává možnost připravovat se na silný nový začátek. Je velmi zdatná a umí se velmi dobře a rychle postarat.

Krysa přináší s sebou také energii elementu Vody. Je to Voda jangová a proto vyžaduje plynutí. To je možné jen tehdy, pokud využíváte návaznost. Je proto důležité, aby vaše aktivity navazovaly jedna na druhou. Nesmí tedy zavládnout chaos, ale naopak musí vládnout jednoduchost, přímočarost. Pohyb musí být lineární (nejprve z bodu A do bodu B, pak do bodu C atd.). Pro podporu její energie (Voda) je vhodná energie Kovu. Je proto dobré, aby aktivity byly dobře předem připraveny a řídily se tak předem daným řádem, pravidly, plánem.Tímto plánem se Krysa umí velmi dobře řídit a soustředí se pak jen na vykonávání různých činností.

Díky energii Vody je Krysa velmi zdatná v komunikaci. Proto je tento měsíc vhodný na jakoukoliv formu komunikace: písemnou, ústní, obrazovou apod. Komunikace však musí být velmi jednoduchá, jasná a přímá. Buďte struční, jasní a jděte přímo k věci. Sdělte jasně, o co vám jde a co očekáváte. Pokud takto jednoduše využijete sílu Krysy, můžete velmi jednoduše dosáhnout svého cíle. Komunikační sílu Krysy je velmi vhodné např. využívat pro vyřizování záležitostí s úřady, formální žádosti či podání apod.

Krysa je dále velmi zdatná v hledání a sběru informací. Dokáže zjistit téměř cokoliv a to bez velké námahy. Nepouštějte se tedy do žádné aktivity, aniž byste si před tím nepořídili dostatek relevantních informací. Pokud ukážete svému okolí, že o dané věci víte téměř vše, že jste si vše řádně prostudovali, že jste se připravili, pak z vás bude zářit opravdu velmi silná energie, která vám umožní dosáhnout vašeho cíle. Pokud nebudete dobře připraveni, můžete se tzv. zablokovat a tím znemožníte plynutí. Pak svého cíle nemusíte dosáhnout.

Tak, jako umí Krysa dobře a rychle získat informace, dokáže stejně tak rychle získat finance či jiné prostředky pro svojí činnost. Pokud tedy víte, že na své budoucí činnosti budete potřebovat finanční podporu či zdroje, využijte právě tento měsíc k tomu, abyste si takové prostředky obstarali. Krysa ale stejně tak dobře umí získané prostředky „rozfofrovat“. Pozor tak na rozhazovačnost. Krysa často ráda utrácí, dělá jí to radost. Moc dobře ví, že bude-li třeba, sežene peníze nové. Nechcete-li v prosinci moc utrácet, vyhýbejte se obchodům a obchodním centrům. Krysa by vás mohla přesvědčit, že by bylo hezké pořídit si něco nového. Za vlády Krysy není moc vhodné kupovat vánoční dárky. Mohli byste zbytečně utratit více, než je nutné. Proto je toto období také zlatým rájem všech splátkových společností. Lidé prostě za vlády Krysy rádi utrácejí. V prosinci se také vyhýbejte napjatým situacím, nic nehroťte. Snaže se vše řešit oboustrannou komunikací a vše si tzv. vyříkat. Je-li totiž Krysa zahnána do kouta, umí i pěkně kousnout.

Zdroj HAPPYWEEK 144 – celé číslo stáhněte ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 144
HAPPYWEEK 144
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.