ÚSPĚCH BEZ POCITU NAPLNĚNÍ JE SELHÁNÍ

Pokud se ženete za dosažením cíle jen proto, abyste tohoto cíle dosáhly a neprožíváte při tom pocit naplnění, zjistíte ve finále, že jste selhali. Šťastný život je život plný vnitřního naplnění. A naplnění nemůžete nikdy dosáhnout, pokud neznáte sami sebe. Proto v Akademii štěstí tak silně zdůrazňujeme nutnost poznání sebe sama. Proto v naší práci nikdy pro své klienty nic neděláme, dokud neznáme jejich Typologii a Charakter osobnosti. Pokud neznáte sami sebe, nevíte ani jaká životní cesta je ta vaše a stejně tak ani nevíte, jaký cíl, jaká vize je pro vás ta pravá, ta naplňující.

Mnoho lidí zažilo v životě nějaký ten úspěch. Stali se celebritou, vyhráli Olympiádu, chodili na Měsíci…… Ale za velmi krátkou dobu zjistili, že jim tento úspěch nedal nic do dalšího života. Dostali se najednou do slepé uličky, která nevedla dál. Nedosáhli svého naplnění a nestoupali dál po své cestě za svými sny. Nemohli, pokud nevěděli, kým jsou. Toto platí pro každého člověka. Každý dokáže dosáhnout určité mety, ale pokud tato meta neleží na jeho cestě a není jeho metou, pak veškeré své úsilí tento člověk vydal nadarmo. Znám mnoho slavných lidí, kteří dosáhli vysoko a zbytek života strávili na drogách, alkoholu nebo uzavřeni před celým světem.

K pocitu naplnění patří jedna důležitá věc: dávání. Pokud úspěch nadchne v danou chvíli jen vás, ale pro ostatní není důležitý, zažijete jen příjemný pocit slávy. Ale jak víte, sláva je velmi rychle pomíjivá. Máme na to krásné rčení: světská sláva, polní tráva. Pokud ale z vašeho úspěchu těží i lidé kolem vás, pak je to silně naplňující pocit. Lidé tak často zapomínají, že se cítí daleko lépe, když dávají, než když přijímají. Spojte své úsilí s tím, co bude prospěšné i po ostatní. Dávejte vše, co můžete. Buďte zde i pro ostatní. Uvidíte, jak lépe se v životě budete cítit. A nemusí z vás být ani světová hvězda.

Nevětší radost mají lidé z maličkostí. Naučte se radovat každý den z malých věcí. Nečekejte mnoho let na dosažení svého velkého snu. Již na cestě za ním si užívejte každodenní malé radosti. Dopřávejte si malá potěšení. Váš život se velmi rychle promění v daleko šťastnější a příjemnější. Dělejte to každý den.

Pokud umíte anglicky, koukněte na toto krátké, cca 2 min video – http://humanelevation.tonyrobbins.com/blog/impact/grow-and-give . Podívejte se na stránky www.akademiestesti.webs.com, kde najdete cestu k poznání sebe sama a jak si uzpůsobit život tak, abyste mohli být šťastní každý den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.