CESTA ŠTĚSTÍ

Jedinou fungující cestou ke štěstí je rovnováha. Pokud si v životě rovnováhu nastavíte, vaše cesta ke štěstí bude přirozeně plynout a vy tak dosáhnete lehce svých cílů a snů.
Životní rovnováha je dána tzv. oktagramem. Je to osmiúhelník, který určuje osm hlavních směrů. Hlavní čtyři směry jsou dány základním křížem, tj. horizontální a vertikální směr. Tento kříž je pak ještě navíc „fixován“ úhlopříčkami, které zajišťují stabilitu. Každý z osmi směrů reprezentuje jeden z osmi základních životních aspektů, které spolu vytvářejí životní rovnováhu.
Ve středu osmiúhelníku je člověk, který si jednotlivé aspekty svého života nastavuje podle sebe. Každý životní aspekt tak musí odpovídat danému člověku a musí s ním být v harmonii.
Člověk se tak musí všem osmi životním aspektům věnovat rovnoměrně. Pokud by se v životě zabýval více některým z nich, pak by vytvořil nerovnováhu a život si tak zkomplikoval. Pokud člověk věnuje více energie určité oblasti svého života, pak automaticky dává méně energie ostatním. Čím více energie jedné oblasti věnuje, tím větší nerovnováha vzniká. Tím se člověk vychyluje ze své životní cesty a přestává směřovat ke svému cíli a ke svému štěstí.
Základní oblasti životní rovnováhy jsou:
1.Životní cesta, povolání
2.Cíl, vize, sny, štěstí jako hlavní cíl
3.Vztah, manželství
4.Rodina, minulost, tradice
5.Bohatství života
6.Pravidla a pomoc okolí
7.Radostná budoucnost –vše nové musí přinášet radost do života
8.Domov, zázemí
Pokud jsou tyto životní oblasti v rovnováze s člověkem, jeho cesta ke štěstí plyne přirozeně. Takový člověk pak nemusí vynakládat mnoho energie a úsilí pro dosažení svých cílů. Stačí, když se rovnoměrně stará o všech osm oblastí, které ho k cíli vedou sami.
Tento základní princip životní rovnováhy je starý několik tisíc let a je stále využíván velkými a mocnými tohoto světa. Je zdrojem velké energie a umožňuje člověku dosahovat opravdu velkých cílů a žít velkorysý život. A přitom jde o princip velmi jednoduchý. Je to princip, který učíme na Akademii štěstí a vy se jej můžete naučit prostřednitctvím našich video kurzů. Více info na www.akademiestesti.webs.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.