DETOX – OČISTA ORGANISMU

Pomalu ale jistě končí období mezidobí země a přichází období jara. To přináší silné a agresivní energie jangovéhodřeva. Je to tedy razantní změna pro celý organismus. Aby vaše tělo i psychika tuto změnu zvládlo bez zbytečného vyčerpání, musí být dostatečné silné.
Proto bylo velmi důležité, abyste se v zimě věnovali hlavně odpočinku a posilování jak těla, tak psychiky. V přírodě se ne nadarmo vše ukládá ke spánku. Vše, co nenačerpá síly v průběhu zimy, pak bude zničeno agresivní energií dřeva. A stejně tak se chová i vaše tělo a psychika.
Důležité je také si uvědomit, že díky odpočinku v zimním období a těžší stravy, bylo tělo zaneseno spousty toxinů a různých dalších látek. To je z toho důvodu, že tělo bylo velmi pasivní a tyto látky tolik nečistilo. Další důvod je ten, že v průběhu zimy jste měli jíst více tučné a těžší potraviny, které se hůře zpracovávají. K hromadění toxinů také přispívá to, že se člověk málo hýbe. Takže v zimě jsou splněny všechny předpoklady k tomu, aby tělo bylo pěkně „zaneřáděno“ .
Má-li však vaše tělo v sobě hodně toxinů, znamená to dvě věci:
1.Zvýšit svoji aktivitu a toxinů se zbavit
2.Toxiny blokují přísun nové zdravé energie
Vyčištění „zamořeného“ těla je velmi náročné a pro tělo vyčerpávající. Navíc tím, že je tělo „ucpané“ toxiny, nemůže přijímat nové aktivní energie. Takže nemá jejich podporu.
Výsledkem toho je velké zatížení organismu. To vede k vyčerpání a velkým únavám. Pokud jste navíc nevyužili zimu k odpočinku, pak vaše vyčerpání v následujícím období může být opravdu veliké. U vás pak je poměrně velká hrozba onemocnění, oslabení imunity apod.
Aby tělo na tyto velké zátěže nebylo samo, je důležité mu s detoxikací pomoci. Tím odlehčíte jeho práci a tělo se nebude tolik vyčerpávat. S orgánů jsou nejvíce zatížena játra a pak také žlučník a oči. Jejich vyčerpání dále může vést k vyčerpání ledvin, což už je poměrně nebezpečná zátěž pro celkové zdraví organismu a pro vaši dlouhověkost (v ledvinách je tzv. základní energie, která určuje délku života).
Základní očista organismu se skládá ze tří kroků:
1.Pouze lehká strava nenáročná na trávení a s velmi nízkým obsahem tuků (ne nadarmo je v tomto období slavný Masopust)
2.Bylinky a čaje na podporu jater a žlučníku
3.Hodně a hodně pít –aby se vylučované látky opravdu vyloučily a nezablokovaly se někde v organismu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.