VÁNOČNÍ NÁLADA ROSTE

Feng Shui má jedno základní pravidlo, nebo-li zákon, který se jmenuje Region/Sezona. Říká nám, že se máme chovat tak, jak je v daném regionu a v dané době zvykem a čím daný region v tuto sezonu žije. Získáváme tak „zadarmo“ energii, která nás posiluje.

V našem „regionu“ (ČR) je nyní sezona Vánoc. Jsou to jedny z nejkrásnějších a také nejvíce oslavovaných svátků vůbec. Mají velmi dlouhou historii. Proto mají tyto svátky opravdu velmi silnou energii. Její síla je dána energií času, tedy dobou, kolik staletí se již tyto svátky slaví. Další energii získávají právě z počtu lidí, kteří je slaví. Z tohoto pohledu to jsou svátky, které najednou slaví nejvíce lidí v roce (podobně jako Nový rok). Síla této energie je navíc posílena dlouhou tradicí. Tradice je energie Gua6 – je to energie řádu, pořádku a pravidel. Tato energie nás nejen posiluje, ale také nás ochraňuje a brání. Z pohledu zdraví je tak velmi důležitá např. pro naši celkovou imunitu. Pokud tedy o vánočních svátcích dodržujete tradice své rodiny, o to více energie získáváte.

Vánoční energie začínají již Adventem. Nečekejte tedy až na Štědrý večer, ale začněte vánoční energie prožívat již od prvního Adventu. I s Adventem se pojí

dlouholetá tradice a proto již tato energie je velmi posilující. Navíc prodlužuje dobu Vánoc, což je další energie navíc.

Věnujte atmosféře Vánoc co nejvíce času. Důležité je, abyste si Vánoční atmosféru vytvořili u vás doma. Váš domov by měl již dýchat Vánocemi. Měli byste mít svůj byt či dům krásně vyzdobený a to nejen v interiéru. Je velmi důležité, abyste oslavu vánočních dní dali najevo i všem lidem kolem. K tomu slouží venkovní výzdoba domů a bytů. Pokud máte zahradu, tak se to týká i jí. Žijete-li v bytě, nezapomeňte si ozdobit dveře. Do oken dejte výzdobu, aby každý mohl vidět, že u vás již Vánoce jsou. Čím viditelnější tato výzdoba je, tím silnější energii tvoříte.

Také choďte na místa, kde se nyní vánoční energie tvoří a koncentruje. Navštivte různé vánoční trhy. Ochutnejte tradiční vánoční pochoutky, dejte si dobré svařené víno nebo punč. Procházejte se po trzích a nasávejte všechny vůně, kochejte se krásou výzdob apod. Navštivte i kostely, předvánoční mše či kázání. Nemusíte být věřící. Jde ale o důležité křesťanské svátky, takže kde by měla být vánoční energie silnější, než v „chrámu božím“. Čím více si tuto energii vychutnáte, tím více vás posílí.

Jiří Černák – poradce Feng Shui

http://www.akademiestesti.webs.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.