TŘETÍ MILÉNIUM

Pokud sledujete naše učení, pak víte, že každých 900 let (až 1,000 let) se mění energie mezi západní a východní polokoulí. Každou polokouli v tomto období ovládá buď jangová nebo jinová energie. Jednou za těchto 900 let se tyto energie vymění. K této změně došlo v roce 1864. Jinové (materiální) energie Západu se přesunuly na Východ a z Východu přišly na Západ energie Jangové (duchovní).

To je hlavním důvodem, proč stále víc a více se duchovní učení dostává do běžného života lidí v západní civilizaci. Ještě v 80. letech minulého století jste měli možnost kupovat knihy osobního rozvoje zaměřené hlavně na peníze, bohatství, budování podnikání apod. S příchodem třetího milénia se však toto rychle mění. Stále více různí poradci, mentoři a autoři knih prosazují jiné formy osobního růstu – duchovní. Zajímá se o toto téma právě od 80. let minulého století a je opravdu zajímavé sledovat obrovský posun u jednotlivých autorů různých knih. Ti, co ještě před pár lety psali hlavně o hmotných záležitostech, nyní učí lidi meditovat, vnímat své duchovní energie apod.

Naopak Východ se nyní koncentruje hlavně na ekonomické záležitosti. Již v 70. letech minulého století zaznamenalo obrovský ekonomický úspěch Japonsko a v USA byly velké a oprávněné obavy, že japonské

koupí všechny velké americké korporace. A to se i částečně stalo. Z Číny se za posledních pár let stala největší ekonomická síla na světě. V 80. letech minulého století se „zrodili“ tzv. jihovýchodní asijští tygři (Jižní Korea, Singapur a Tchaj wan).

Naopak Západní Evropa a USA zažívají velký „duchovní boom“. Důležité je, že je na čem stavět. Minulé tisíciletí vytvořilo v těchto regionech velmi silný ekonomický základ. Ten nyní umožňuje vytvořit na něj duchovní nadstavbu. Duchovno tak již není „obrazem“ chudoby. Naopak, vytváří se silný předpoklad k tomu, aby lidé v tomto regionu žili hojný život na silném ekonomickém základě a začali k němu přidávat vyšší kvality duchovního světa.

Díky tomu se dá předpokládat, že duchovní rozvoj v těchto zemích může zaznamenat (a v mnoha aspektech již zaznamenává) velký rozmach. Jedním z důkazů jste i vy, kteří sledujete naše učení, které se zaměřuje právě na zvyšování kvality života prostřednictvím duchovní nadstavby.

Duchovní vývoj přispěje k větší kvalitě života s dobrým ekonomickým základem. Je zde předpoklad opravdu Zlatého věku, o kterém jsme psali v minulém čísle. Čím více se budete takto rozvíjet, tím více se zvětší kvalita vašeho života a zvýší se i jeho hojnost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.