KOLO ŽIVOTA – ŽIVOT JE TAK JEDNODUCHÝ

Čím vyšší stupeň civilizace, tím složitější život. Proč si ho pořád komplikujeme? Čím jsou věci komplikovanější, tím více lidí se totiž na té dané věci přiživí. Kdysi bylo 10 přikázání a to byl jediný zákon. Nebyli žádní právníci. Teď máme miliony stránek popsaných paragrafy a ještě více právníků než paragrafů. Podobně se přesunuly jednoduché účetní knihy do složitých programů, tužku nahradily počítače se stovkami funkcí, o kterých ani nevíme, že je v počítači máme atd. Na tužku nepotřebujete programátora, technika, „ajťáka“.

Podívejte se ale na to, jak je život jednoduchý. Vše v našem známém vesmíru se totiž vyvíjí, žije a umírá úplně stejným způsobem. Ať je to strom, hora, květina, výrobek, zvíře nebo člověk. Vše je energie, která má vždy tři základní fáze:

  1. fáze růstu
  2. fáze stability
  3. fáze poklesu

Jin Jang

Vše se vždy nachází v jedné z těchto 3 fázích. Protože jsou tyto fáze poměrně dlouhé, jsou fáze růstu a poklesu ještě rozděleny do dalších 2 fází. Máme tak tzv. 5 fází proměny.

  1. začátek
  2. růst
  3. stabilita
  4. pokles
  5. ukončení

5 fází

Tyto fáze se neustále opakují ve všem, co v našem světě existuje. Žijeme tak v neustálých cyklech těchto 5 proměnných fází. Např.: jaro (začátek), léto (růst), babí léto (stabilita), podzim (pokles), zima (ukončení). Dále: dětství (začátek), puberta (růst), dospělost (stabilita), stárnutí (pokles), stáří (ukončení). Nebo také: ráno (začátek), dopoledne (růst), popoledni (stabilita) odpoledne/večer (pokles), noc (ukončení). V ekonomice se tomu např. říká „životní cyklus výrobku“: zavedení na trh (začátek), růst prodejů (růst), saturace trhu (stabilita), pokles prodejů (pokles), stažení výrobku z trhu (ukončení). A takto bychom mohli pokračovat úplně se vším.

jaro léto.....dětství, puberta .....

Když si uvědomíte, že vše je vždy v některé z těchto fází, víte tak dopředu, jak se situace dál bude vyvíjet, protože přijde fáze následující. Můžete se tak vždy připravit na to, co přijde. A že to přijde, je zákonitost těchto proměnných fází. Říká se jim také pět elementů a růstové energii Jang, klesající energii Jin. Pokud se naučíte s těmito fázemi pracovat, je život opravdu krásná a jednoduchá „jízda“ J. Nepotřebujete si to ničím komplikovat. Prostě si vždy užíváte fázi, ve které právě jste a připravujete se na fázi následující. Pak máte správně nastavená očekávání a budou tak naplněna. No a naplnění, to je to, čemu říkáme štěstí. Číňané tomu říkají wu wei – konání nekonáním, tj. nechat se unášet těmito vlnami energie.

 

Pracovat a využívat 5 fází se můžete naučit právě v Akademii štěstí. Pochopíte hlavní principy života, jeho „předvídatelnost“, naučíte se mít ta správná očekávání a tím být šťastní. Poznáte, jak se vyvíjí váš život, lidé kolem vás, vaše práce, úspěch atd. Podívejte se na kurzy Akademie štěstí na www.akademiestesti.webs.com a přihlaste se. Není nic jednoduššího, než život sám.

http://www.akademiestesti.webs.com

http://www.cernakinteriordesign.webs.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.