Jakého prezidenta chcete? A jakého potřebujeme?


Už víte koho budete volit? A víte proč? Podle analýzy typologie člověka lze jednoduše odhadnout talenty, předpoklady i způsoby chování jednotlivých lidí. Udělali jsme velmi stručný pohled na všechny kandidáty podle naší metody. Podívejte se na ně.
Miloš Zeman
Miloše Zemana bychom mohli stručně charakterizovat jako zemitého patriota. Je to člověk, který se bude držet faktů, reality a bude se rozhodovat více objektivně, než subjektivně. Není to vizionář, ani inovátor. Mohli bychom ho zařadit spíše mezi tzv. „detailisty a konsolidátory“. Velmi vhodný kandidát pro zemi, která potřebuje ustálit, zkonsolidovat a připravit půdu pro další kroky do budoucnosti. Bude se držet spíše „starých“ osvědčených postupů. Země pod jeho vedením může získat stabilitu, ale její rozvoj může být zpomalen.
Vladimír Franz
Vladimír Franc bude veden především emocemi, citem. Bude to člověk milý a nápomocný. Jeho snaha bude pomoci. Otázkou bude, do jaké míry bude mít vše promyšleno. Půjde mu o blaho lidí, aby se měli dobře, bude se snažit být jedním z lidu. Jeho větší temperament však může zemi zavést do slepé uličky. Je to typ člověka, který se dokáže nadchnout pro určité věci, umí nadchnout i ostatní, ale může mít problém s jejich konečnou realizací. Takže země může být v počáteční eufórii, ze které se pak můžeme probudit s větší kocovinou. Proto může docházet i k častějším změnám názorů. Nicméně to je člověk moudrý a starostlivý, tj. půjde mu o dobrou věc.
Táňa Fischerová
Táňa Fischerová se bude také velmi silně řídit emocemi. Bude u ní často rozhodovat „selský“ rozum. Může u ní docházet ke konfliktům mezi nadšením a strachem z toho, jak to pak dopadne. To může ústit v jistou nerozhodnost při řešení důležitých otázek a v jejich prosazování. Bude velmi sympatická lidem, bude vycházet z lidu, ale nemusí mít tak pevnou ruku ve vedení státu. Problém u ní může být, že ji „političtí žraloci sežerou“ za živa. Intelektuální rovina bude její slabostí, protože její síla je právě v selském rozumu. Podobně jako pan Franz i ona bude vystupovat z pozice, že se snaží pomoct.
Jana Bobošíková
Jana Bobošíková je velmi silná a temperamentní osobnost. V jejím případě by se mohli z „politických žraloků“ stávat spíše hejna malých rybiček, které si bude dávat k obědu. Je to člověk velmi náročný, inteligentní a má vůdcovský potenciál. Je to člověk, který je vhodným kandidátem na prezidenta, který bude chtít naši zemi posunout hodně dopředu a výrazně posílit její vliv. Pozor jen na to, aby se naše země nestala v jejích rukou nástrojem k posílení jejích vlastních pozic. Nicméně je to člověk velmi silný a zdá se, že ze všech kandidátů nevětší vůdce.
Jan Fischer
Jan Fischer je člověk poměrně rozporuplný. Navenek může působit klidným a rozvážným dojmem, uvnitř se však bude odehrávat silný boj. Bude to člověk, který bude mít velké osobní problémy s kompromisy. Bude mít tendence dělat hodně věcí po svém a bude k tomu nutit i ostatní lidi a celou politickou sféru. Jeho pohled může být často velmi kritický, což může být vhodné pro naši zemi v současné době, kdy je třeba se zbavit všech nešvarů. Je proto vhodným kandidátem pro prezidenta, který by měl vyvézt zemi z krize, ale její další vedení do budoucna může být pak nejisté. Podobně, jako obstál ve své funkci premiéra úřednické vlády, kdy dokázal v krizovém období zemi podržet, ale nesměroval ji nikam do budoucnosti.
Jiří Diensbier
Jiří Diensbier je typ člověka, který může působit více populistickým dojmem, než ostatní kandidáti. Půjde mu spíše o to, jak je vnímán okolím. Bude se více řídit myšlenkami okolí, tím, co lidé chtějí slyšet, než aby přicházel se svými vlastními silnými názory. Může tak své okolí oslnit svojí mladickostí, přátelskostí a milou povahou. Nicméně bude mu chybět síla v ringu. Bude ale spolehlivý a pracovitý. Mohou se zde projevit i jisté sklony k „rozumování“. Nic velkého však očekávat nemůžeme.
Zuzana Roithová
Zuzana Roithová je velmi silná žena. Její jemný ženský vzhled je opravdu jen jemnou zástěrkou síly a dravosti, která se skrývá uvnitř. Je to člověk velmi schopný, akční, dokáže prosadit svou. Je to ideální typ pro prezidenta, který by měl rychle a výrazně změnit cestu naší země. Dokáže se velmi rychle orientovat, má vize a dokáže si je i „vydupat“. Rozhodně nebude lehkým soupeřem pro své rivaly. Budou s ní muset počítat přinejmenším jako se sobě rovným soupeřem. Nicméně i u paní Roithové je jistý „patriotismu“, který bude využívat pro zlepšení reality naší země a k jisté konsolidaci.
Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg je člověk velmi rozvážný. Je to typ, který bude jednat velmi pomalu, bude využívat své zkušenosti, schopnosti a díky jeho věku bude i moudrým „vládcem“. Pokud však naše země potřebuje rychlé změny, pak se jich s panem Schwarzenbergem dočkáme jen stěží. Nicméně pokud máme čas na to, abychom se mohli rozhodovat déle a raději moudře než agresivně, pak je velmi vhodným kandidátem. Je to člověk, který když se pro něco rozhodne, pak nepovolí, dokud nedojde do cíle. Za jeho prezidentství pravděpodobně dojde k nejméně chybám, ale naše země se nemusí rychle pohybovat kupředu a její rozvoj může stagnovat. Nicméně pan Schwarzenberg může položit velmi pevné a silné základy pro další rozvoj, na který pak naváže jeho nástupce.
Přemysl Sobotka
Přemysl Sobotka je velmi chytrý člověk. Umí se rychle orientovat v situaci, umí rychle nacházet vhodná řešení. Jeho silnou stránkou je JAK. Umí tedy najít cestu k danému cíli. Spolupráce s ním však bude pro ostatní politiky obtížná, protože pan Sobotka je člověk velmi náročný na kvalitu. Proto některé jeho kroky mohou být pomalé. Bude to člověk pracovitý, ale mohou mu chybět potřebné vize. Je-li naše země ve stavu, kdy je náš cíl jasný a potřebujeme k němu najít nejlepší cestu, pak je pan Sobotka vhodným kandidátem. Každopádně jeho oponenti si na pana Sobotku budou muset dávat velký pozor. Má schopnost vše rychle odhalit, pozná lež a nemá rád hloupost a když se věci jen tak odbudou. Bude tedy velmi náročný.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: